FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - FCSB 1:1
04.02.2006

Příprava: FC Slovan Liberec vs. FC Steaua Bukurešť 1:1 (1:0)

Druhý přípravný zápas na Kypru skončil remízou. Trenér nemohl do hry postavit Abraháma a Hodúra, oba mají zdravotní problémy. Přesto odvedli hráči kvalitní práci a se silným soupeřem neprohráli.
přát., sobota 4.2.2006
1:1
(1:0)
Fotbal Club FCSBFotbal Club FCSB
FC Slovan Liberec: Čech - Šinglár, Zápotočný, Košťál, Janů - Hamouz (78. Matula), Hochmeister, Papoušek, Pudil (71. Tuma) - Dort (71. Radzinevičius), Pospěch (78. Holenda).
Branka Liberce: 44. Zápotočný.

Soupeř začal aktivněji, v 8. minutě musel poprvé zasahovat brankář Čech, když likvidoval střílený centr z pravé strany. V dalších minutách se nám ale dařilo hru vyrovnat. V 10. minutě střílel z 18 metrů Hochmeister nad branku. Ve 12. minutě odvrátila naše obrana trestný kop soupeře, zrodil se náš rychlý brejk na jehož konci byla výstavní střela Pospěcha z dobrých 25 metrů. Brankář Steauy byl ale pozorný a s námahou balon vyrazil na roh.

V 15. minutě zkoušel pozornost brankáře soupeře Pudil, střílený centr gólem neskončil. V 17. minutě měl plné ruce i nohy práce brankář Čech. Našemu soupeři vyšel brejk a Čech musel pod nohy útočníka, zákrok mu vyšel perfektně a šanci zlikvidoval. Ve 22. minutě připravil Pospěch dobrou střeleckou pozici pro Papouška, jeho rána z hranice šestnáctky ale těsně minula tyč.

Ve 28. minutě předvedli rumunští fotbalisté další rychlý brejk, brankář Čech jejich akci ale včasným vyběhnutím zmařil. Po půlhodině hry vybojoval Hamouz balon na vlastní polovině, přihrál Papouškovi, který obešel tři protihráče a do velmi dobré pozice uvolnil Pospěcha. Jeho šanci ale zastavili obránci faulem. Standardku kopal Papoušek, jeho rána skončila ale ve zdi. O chvilku později střílel už ve vápně Pospěch, jeho chytrý lob přešel golmana, skončil ale těsně vedle.

Ve 35. minutě měla hodně práce naše defenziva. Hamouz se Šinglárem ale vše vyřešili ke spokojenosti svých spoluhráčů. Hrál se velmi dobrý fotbal, naši hráči byli postupem času aktivnější. Hochmeister, jako defenzivní štít, sbíral soupeři hodně balonů. Do vyložené šance nás ale obrana soupeře nepouštěla, stříleli jsme především ze střední vzdálenosti. Ani soupeř se ale nedostával do vyložených šancí. Čecha mohla vyděsit jen střela ve 40. minutě, která ale skončila vedle.

Ve 44. minutě se ve vápně šikovně uvolnil Pospěch, brankář rumunského týmu ho ale zastavil jen za cenu faulu. Pokutový kop si postavil Zápotočný a přesnou střelou k tyči otevřel skóre - 1:0. Tímto gólem bylo určeno i skóre první půle.

Ve 47. minutě kopali hosté roh, ve vápně ale skvěle úřadoval Košťál. Obraz hry se ani ve druhém poločase příliš nezměnil. K ohrožení branek dochází především ze střední vzdálenosti.

V 50. minutě se kopal pokutový kop i na druhé straně. Nedovoleně si počínal Zápotočný a soupeř vyrovnal - 1:1.

Po vyrovnání získal soupeř mírnou převahu, naše obrana ale fungovala spolehlivě a do šancí ho nepustila. V 57. minutě nám vyšel brejk, po levě straně utekl Pudil a centrem hledal Dorta. Těsně před naším útočníkem se ale balonu zmocnil soupeřův brankář. O minutu později to Pudil zkoušel znovu, tentokrát ale odvrátili obránci.

Postupem času se nám podařilo hru vyrovnat, v 60. minutě jsme mohli jít znovu do vedení. Papouškovu ránu z dobrých 30 metrů zastavilo až břevno, brankář se za balonem jen bezmocně ohlédl. V 64. minutě kopal standardku Hochmeister, balon z jeho kopačky ale přešel zeď i branku.

V dalších minutách jsme měli několik nebezpečných akcí, zejména dvojice Pudil, Dort dávala obraně zabrat. Ani jeden z jejich útočných výpadů ale gólem neskončil. V 70. minutě se z gólu radoval Pospěch, jeho radost ale ukončil rozhodčí, který mu písknul útočný faul. Pak hru ovládly obrany obou týmů, hrálo se zejména ve středu hřiště a k ohrožení branky se ani jeden tým nedostal.

V 80. minutě zkoušel své střelecké štěstí znovu Papoušek, brankář pro jehu snahu ale neměl pochopení a balon chytil. O minutu později měli dobrou šanci rumunští hráči, nebezpečný centr si ale dobře stáhl Marek Čech.

V závěru zápasu se hra přitvrdila, naši hráči se tlačili před branku soupeře, který řadu akcí zastavil jen za pomocí faulů. Dva hodně ostré zákroky musel zkousnout Radzinevičius, naštěstí se mu ale nic nestalo.

V 85. minutě se odehrál další ze soubojů rumunského brankáře a Petra Papouška. Náš záložník napřáhl z nějakých 22 metrů, brankář ale zázračně vytáhl balon na roh. To byla také poslední výrazná šance utkání.

Vítězslav Lavička (Liberec): Opět musím říct, že to byl velmi kvalitní test proti dobrému soupeři. Myslím, že jsme navázali na výkon z druhého poločasu proti Doněcku. Oboustraně se hrálo ve vysokém tempu, jsem rád, že jsme zkvalitnili defenzivu a byli jsme nebezpeční před brankou soupeře. S dnešním zápasem jsem spokojený, je třeba si uvědomit, že jsme hráli s týmem, který ladí formu na pohár UEFA. Škoda některých šancí, ale takový je fotbal. Jsem rád, že kluci, kteří nastoupili odvedli kvalitní výkon. Bohužel jsme nemohli postavit Abraháma, který má koňara a Ivana Hodúra, který si dnes při tréninku podvrtl kotník. Snad bude ale za pár dní v pořádku.