FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Crvena Zvezda 0:3
14.07.2006

Příprava: FC Slovan Liberec vs. FK Crvena Zvezda 0:3 (0:1)

Naši hráči nestačili na dobře hrajícího soupeře. Crvena Zvezda, která může být teoreticky naším soupeřem v předkole Ligy Mistrů, naprosto zaslouženě vyhrála. Naši hráči nedokázali uhlídat největší hvězdu bíločervených Nikolu Žigiče.
přát., pátek 14.7.2006
0:3
(0:1)
FK Crvena Zvezda Bělehrad (Srb.)FK Crvena Zvezda Bělehrad (Srb.)
FC Slovan Liberec: Bolek - Šinglár (80. Bílek), Matula, Polák, Rehák - Hamouz, Hochmeister, Frejlach (46. Hodúr), Liška - Dort (63. Holenda), Radzinevičius.

Naši hráči nastoupili v modrých dresech, hosté hrají v červenobílé kombinaci. Už ve 3. minutě vystrašila brankáře Bolka střela z 25 metrů. Nakonec ale zasahovat nemusel a pouze kontroloval balon mířící mimo tyče. Utkání začalo ve svižném tempu, činili se i naši hráči. V 6. minutě zahrával Frejlach přímý kop z hlouby pole, balon mířící do vápna ale odhlavičkovali vysocí zadáci našeho soupeře. O minutu později předvedl po pravé straně hezkou individuální akci Hamouz, i jeho centr se ale stal kořistí bělehradských dlouhánů.

V 9. minutě si Hamouz průnik zopakoval, nadějným centrem ale šance skončila. Radzinevičius byl ve vápně příliš dravý a to se nelíbilo rozhodčímu utkání. V 11. minutě dobře zasáhl před naší brankou Matula. Jeho skluz zabránil přesné přihrávce na volného útočníka soupeře.

V 17. minutě kopal Hamouz standardku, ve vápně ale opět kralovali stopeři a hlavou balon odvrátili. O tři minuty později nebezpečně zaútočili hráči Crvene Zvezdy. Brejk zastavil až na malém vápně Rehák skluzem.

Ve 23. minutě utekl po levé straně Liška, i jemu ale balon doslova ustřelil přesný skluz soupeře. Ve 29. minutě zahrávali hosté standardku, následoval mumraj před brankářem Čechem, vše skončilo střelou nad naší branku. Ve 31. minutě šel do nadějného brejku Radzinevičius, dobrou akci ale zastavil žlutý faul soupeře. Ten jsme potrestat nedokázali.

Ve 35. minutě střed naší obrany zcela vyhořel. Hráči soupeře si balon krásně narazili a Žigič se vřítil do vápna. Na jeho bombu k tyči neměl Bolek šanci reagovat - 0:1.

Ve 41. minutě vyzval Hamouz ke skórování Radzinevičiuse. Toho ale soupeř na hranici pravidel uklidil i s balonem do zámezí. V poslední minutě první půle ještě hledal Radzinevičius přihrávkou Hamouze. Ve vápně jej ale dobře přikryli zadáci Crvene Zvezdy. Poločas skončil 0:1.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivněji my. V 50. minutě měl šanci Radzinevičius, obránci soupeře balon ale uklidili na roh. Naši si vytvořili tlak a kopali tři rohy za sebou, ani jeden závar ale úspěchem neskončil. Po chvilce centroval do vápna Hamouz, do hlavičkového souboje šel Liška, brankář byl ale důraznější a balon vyboxoval do bezpečí.

Hráčům Crvene Zvezdy se v 54. minutě podařil rychlý brejk, na jeho konci byl přesná přihrávka do našeho vápna a hlavička Žigiče snad z pěti metrů. Balon se ale jen otřel o břevno.

V 66. minutě se měnilo skóre podruhé. Do našeho vápna mířil nebezpečný centr, naši zadáci balon odhlavičkovali za hranici vápna. Tam se ale do balonu opřel jeden z hráčů Crvene Zvezdy a přízemní bombou prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 0:2.

Od té doby měli naši hráči územní převahu, ale bez gólového efektu i větší šance. A jak to tak bývá, v době našeho největšího tlaku udeřil soupeř. V 79. minutě předvedli dva hráči soupeře ukázkový smrtící brejk. Hvězda hostujícího celku, Nikola Žigič, nedala brankáři našeho týmu nejmenší šanci - 0:3.

V 84. minutě šel Radzinevičius sám na brankáře, zakončení ale nezvládl a brankáře jen nastřelil. To byla poslední příležitost zápasu, který zvládl lépe soupeř.

Vítězslav Lavička (Liberec): Byla to zasloužená výhra Crvene Zvezdy. My jsme dali přednost hráčům širšího kádru a na hřišti to bohužel bylo znát. Soupeř byl velmi efektivní v proměňování šancí, o nás se to bohužel říct nedá. Zápas nám ukázal některé nedostatky, které musíme odstranit.