FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Salzburg - FCSL 2:1
05.02.2011

Příprava: Red Bull Salzburg vs. FC Slovan Liberec 2:1 (0:0)

Náš tým sehrál další přípravné utkání. V Salzburgu byl naším soupeřem domácí Red Bull, který měl utkání jako ligovou generálku. Vyrovnané utkání domácí rozhodli v úvodu druhé půle. Slovan pak z velkého tlaku vyrovnat nedokázal.
přát., sobota 5.2.2011
Salzburg (Rak.) Salzburg (Rak.)
2:1
(0:0)
FC Slovan Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Holeňák, Kelić (63. Dejmek), Breznaník - Dočkal (77. Hadaščok), Štajner, Vácha, Papoušek (52. Martan), Vlasko (52. Janů) - Nezmar.
Branka Liberce: 62. Nezmar.

V sestavě domácího týmu jsou pouze čtyři Rakušané. Pestrou národností skladbu tvoří dále Švéd, Maďar, Belgičan, Argentinec, Němec, Brazile a Slovák Švento.

Hned v 1. minutě hledal Štajner Nezmar, domácí ale tuto přihrávku pokryli. Ve 3. minutě předvedl odvážný průnik Gebre Selassie, jeho centr srazila obrana Salzburgu na roh. Po něm následoval rychlý kontr našeho soupeře. Zakončujícího hráče tísnil Holeňák, domácí útočník se ale ke střele dostal, skončila v rukavicích připraveného Bičíka.

V 11. minutě kopali domácí po faulu Breznaníka nebezpečnou standardku, Bičík balon vyboxoval na roh. I tuto standardku dokázal náš brankář vyřešit ke spokojenosti svých spoluhráčů.

Ve 14. minutě vystrašil domácího brankáře Vlasko. Jeho jedovatá rána levačkou se mezi tyče jen těsně nevešla. I v dalších minutách se hrál svižný fotbal, a Slovan rozhodně na svého soupeře, kterému ž za týden začíná liga, neztrácel.

Ve 26. minutě likvidoval Bičík nebezpečný centr. Ve 30. minutě měli domácí velkou šanci, jejich hráč ale ze 12 metrů mířil mimo. Chvíli poté předvedl dobrou kombinaci náš tým, Papoušek přesně našel Vlaska, který připravil pozici pro Breznaníka. Ten střílel ale jen do boční sítě.

Ve 36. minutě musel zasahovat opět Bičík, tentokrát likvidoval přesnou střelu ze střední vzdálenosti. Ve 38. minutě kopali domácí rohový kop, do našeho vápna si na přesný centr naběhl jeden z domácích vysokých hráčů a přesnou hlavičkou vyzval Bičíka k parádnímu zákroku.

Ve 39. minutě centroval do vápna domácích Papoušek, před jedním z našich hráčů domácí odhlavičkovali do bezpečí. Těsně před koncem první půle rozehráli domácí před naším vápnem signál, dostali se do vápna ale v poslední chvíli se podařilo našim hráčům nebezpečnou střelu zblokovat. Poločas skončil bez branek.

Domácí vstoupili do druhé půle ve velkém stylu. Ve 46. minutě vytvořili v našem vápně závar, který jsme ještě ubránili. O minutu později jsme ale inkasovali. Bičík zvládl gólovou hlavičku ještě vytáhnout na břevno, odražený míč ale napálil do sítě Jantscher - 1:0.

V 51. minutě utekl po pravé straně Gebre Selassie, jeho střílený centr stihla ale obrana srazit na roh. Na Dočkalův centr si naběhl Nezmar, jeho hlavičku domácí srazili a odražený balón napálil na vápně Papoušek. I tento pokus byl ale sražen. Pro domácí tak šťastně, že se jim podařilo založit brejk, který skončil Wallnerovou střelou do Bičíkovy šibenice - 2:0.

Bezprostředně po druhém gólu trenér Rada střídal. Breznaník se posunul do zálohy, jeho místo v obraně zaujal Janů. Do útoku se po bok Nezmara postavil Martan.

V 55. minutě vystřihl parádní nůžky domácí Cziommer, mířil s nimi ale těsně nad branku. Další nebezpečí naší brance hrozilo v 60. minutě, Bičík byl ale pozorný.

V 62. minutě našel Dočkal přesným pasem rozeběhnutého Nezmara. Ten šel nějakých 40 metrů sám na brankáře a technickou střelou snížil - 2:1.

V 65. minutě centroval Martan na Nezmara, domácí centr ale odvrátili. V té samé minutě poslali do vápna nebezpečné centry i Gebre Selassie a Janů, ze závaru ale nakonec nic nebylo.

V 67. minutě kopal přímý kop Janů, na jeho přesný pas si naběhl Nezmar a hlavou trefil tyč! V 71. minutě utekl Breznaník po levé straně. Dostal se až k brankové čáře na malém vápně a zpětnou přihrávkou ideálně uvolnil Štajner. Jeho dorážku vykopli domácí z brankové čáry! Chvíli poté unikl po pravé straně Martan, jeho centr srazili domácí na roh. Po něm hlavičkoval těsně nad branku Štajner.

V 82. minutě šli domácí do rychlého brejku, Bičík si ale s tvrdou střelou dokázal poradit. V 87. minutě unikl soupeřovým zadákům Štajner, odcentroval na Nezmara, který v akrobatické poloze zakončoval. Jeho pokus ale domácí srazili. V poslední minutě utekl stoperům Hadaščok a postupoval by sám na branku, domácí obránce jej ale sestřelil žlutým faulem a kopali jsme pouze standardku ze 20 metrů. Štajner trefil pouze zeď a zápas skončil.