FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Plzeň - FCSL 2:1
26.09.2015

Slovan poprvé v lize padl, o body přišel až v samotném závěru

Kryštof Rossmann
Plzeň/Liberec - I přes bojovný výkon, který náš celek v Doosan Aréně předvedl, na body nedosáhl. Definitivně o tom rozhodla trefa střídajícího Aidina Mahmutoviče z 86. minuty.
8.kolo, sobota 26.9.2015, 18:15
FC Viktoria Plzeň FC Viktoria Plzeň
2:1
(0:0)
FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Rajtoral, Baránek (34. Hejda), Procházka (C), Limberský – Hrošovský, Vaněk (61. Mahmutovič) – Petržela, Hořava, Kopic (70. Kovařík) – Ďuriš.
FC Slovan Liberec: Koubek – Coufal, Hovorka, Pokorný, Bartošák – Sýkora, Pavelka (C) – Bartl (76. Kerbr), Shala (84. Rabušic), Josef Šural – Bakoš (81. Jefremov)
Branky: 75. Ďuriš (Petržela), 86. Mahmutovič (Petržela) – 55. Shala (Josef Šural). Rozhodčí: Marek – Pospíšil, Pochylý. ŽK: 26. Baránek, 86. Mahmutovič – 19. Bartošák, 37. Pavelka, 45. Shala, 66. Bakoš, 84. Sýkora. SYNOT Hráči utkání: Milan Petržela - Tomáš Koubek. Diváci: 10 762.
Diváci: 10762

První vážnější šance duelu přišla ve dvanácté minutě, k zakončení se totiž odhodlal Hořava a levačkou prověřil Koubka, nicméně pro gólmana Slovanu nebyl zákrok nikterak obtížný, jelikož ráně chyběla jak přesnost tak razance. To Šuralův volej o chvíli později vypadal mnohem nebezpečněji, ale nakonec skončil pouze nad zařízením.

Stejně tak dopadl i další pokus šikovného záložníka v 17. minutě, tentokráte se Šural snažil Kozáčika obstřelit, ten na míč sice nedosáhl, ale střela nakonec znovu mezi tři tyče nezamířila. Naše mužstvo pokračovalo v útočné aktivitě, další velkou šanci si vytvořil Lukáš Bartošák, který se s míčem u nohy dostal až do vápna, odkud dokázal i přesně vypálit, nicméně Kozáčik předvedl výborný zákrok a balón dokázal vyrazit na rohový kop.

V druhé polovině první půle se v pokutovém území modro-bílých srazil Coufal s Baránkem, zatímco liberecký obránce pokračoval ve hře, Baránek musel být ještě před přestávkou kvůli silnému otřesení vystřídán. Jelikož žádný z celků své následné šance nedokázal zužitkovat, svítilo na světelné tabuli po úvodních pětačtyřiceti minutách nerozhodné skóre 0:0.

Krátce po přestávce se již ale skóre měnilo. Šural nahrál Herolindu Shalovi, který bez většího přemýšlení vyslal přízemní projektil, ten Kozáčik nestihl zachytit, a náš celek se tak ujal zaslouženého vedení - 0:1. O chvíli později však mohlo být vyrovnáno, neboť po pěkném centru Rajtorala nebezpečně hlavičkoval Hejda, ale Koubek se prezentoval excelentním zákrokem a míč vyboxoval mimo nebezpečné území.

Liberecký gólman musel být připraven i při trestném kopu Patrika Hrošovského o chvíli později, tentokráte balón vyrazil nad zařízení. Zvyšující se aktivita domácích však nakonec v gól přeci jen vyústila. Celé situaci předcházel sporný moment, kdy se Petržela provinil hraničním zákrokem, nicméně ten rozhodčí jako nepovolený neposoudil, tudíž rychlonohý záložník pokračoval v akci a nalezl před bránou číhajícího Michala Ďuriše, jenž se z velké blízkosti nemýlil - 1:1.

Horko bylo na polovině Liberce i po vyrovnávací brance. Do šance se z levé strany vyřítil Kovařík, ale Koubek si svižně letící střelu pohlídal a šanci eliminoval. Čtyři minuty před koncem duelu se domácí dostali do zakončení znovu. Petržela posunul míč na Aidina Mahmutoviče, který byť se nacházel v poměrně velkém úhlu, propálil Koubka - 2:1.

Slovan dlouho v Plzni sahal po bodech, nakonec však poprvé v sezóně padl, a odjížděl tak zpět do Liberce s prázdnou. Další šanci na zisk ligových bodů bude mít náš celek již příští neděli, kdy se střetne s Bohemians 1905. Ještě předtím však vyzve Marseille.