FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Bohemians 1905 1:0
25.08.2013

Slovan porazil Bohemku i v pozměněné sestavě

Michal Vít
Slovan v rámci 6. kola Gambrinus ligy porazil Bohemians 1905 1:0. Pražany jsme zdolali i v pozměněné základní sestavě, kde kvůli odvetě Evropské ligy s Udinese odpočívalo několik opor mužstva. Opět jsme se tak v tabulce posunuli těsně pod vedoucí duo Plzeň - Sparta.
6.kolo, neděle 25.8.2013, 19:00, U Nisy
1:0
(1:0)
Bohemians Praha 1905Bohemians Praha 1905
FC Slovan Liberec: Kovář - Coufal, Kováč, Kelič, Fleišman - Hušek, Pavelka - Frýdek (87. Kušnír), Šural, Kolár (66. Delarge) - Rabušic (73. Sackey)
Bohemians Praha 1905: Berkovec - Růžička (79. Klavík), J.Štochl, Šmíd, Šírl - Moravec, Rada, Hora, Jindřišek, Bartek (67. Kolář) - Mustafa (46. M. Štochl)
Branky: 41. Šural, ŽK: 2:1 (64. Hušek, 71. Pavelka - 26. Rada), ČK: 0:0, Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Moláček
Diváci: 5050

Slovan je blízko postupu do skupinové fáze Evropské ligy a trenéři proto ve vloženém utkání s Bohemkou udělali očekávané změny v základní sestavě, kde za odpočívající opory dostali příležitost hráči ze širšího kádru. Z tradiční sestavy do zápasu vůbec nezasáhl Rybalka. Pouze na lavičce pak byli připraveni Kušnír, Delarge a Sackey. Poprvé se pak v základu podíval na hřiště Kolár.

Hned od úvodních minut začali naši hráči aktivně. Rabušicova střela však postrádala razanci a Šuralův pokus z úhlu zase větší brankový prostor. V 16. minutě přišla první velká příležitost. Kolár vysunul z první Rabušice, který měl ve velkém vápně dost času na zakončení. Balón ale nakonec poslal těsně vedle pravé tyče. Slovanu se kombinace dařila i nadále a po centrech Frýdka hrozil dvakrát Kolár. První střelu mu zblokoval hostující obránce, tu druhou mu fantastickým zákrokem vyrazil nohou z brankové čáry gólman Berkovec. Po jeho odkopu míč ještě za vápnem zachytil Šural, do odkryté části branky jej však umístit nedokázal. Hosté poté opticky vyrovnali hru a kýžená branka Liberce tak nakonec přišla až ve 41. minutě. Hostující rohový kop jsme odvrátili za vápno, tam Rabušic odzbrojil stopera Bohemky a rázem šli tři naši hráči na dva obránce. Rabušic míč předložil do prava na Kolára, který vyzval ke skórování krásnou přihrávkou Šurala - 1:0. Do šaten tak šli naši hráči s jednobrankovým vedením.

I druhá půle začala v režii Slovanu. V 50. minutě vracel Kolár hlavou přetažený rohový kop na přední tyč, kde byl Kováč, ten ale svou hlavičku namířil přímo do Berkovce. Hra se poté uklidnila. Další vzrušení přišlo až v 70. minutě. K přímému kopu z 18 metrů se postavil Šural, jeho pěknou střelu přes zeď však Berkovec stačil robinzonádou vytlačit do bezpečí. O 4. minuty později zahrozila poprvé i Bohemka. Odvrácený centr Koláře si za velkým vápnem našel osamoceného Radu, který technickým pokusem těsně minul levou tyč. To však bylo z hostující strany vše a Slovan si závěr utkání pohlídal. I v pozměněné sestavě jsme tak porazili Bohemku 1:0 a v tabulce Gambrinus ligy se tak posunuli těsně za vedoucí duo Plzeň - Sparta.