FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Příbram 3:2
02.07.2016

Slovan přehrál Příbram 3:2 a postoupil do finále turnaje v Čelákovicích

Čelákovice - Na sobotu má náš tým naplánovány poslední dva přípravné duely před odjezdem na soustředění do Rakouska. Tyto duely měly trenéru Trpišovskému napovědět o složení kádru, který na soustředění odcestuje, hráči tedy měli pořádnou motivaci se ukázat. Na úvod turnaje v Čelákovicích je čekala Příbram.
Čelákovice, sobota 2.7.2016, 09:45
3:2
(2:2)
FK Viagem PříbramFK Viagem Příbram
FC Slovan Liberec: Kolář – Nitrianský, Hovorka, Karafiát, Bartošák, Sackey, Trošečkin (41. Dijordevič), Hadaščok (41. Sixta), Machuča, Sýkora, Komličenko.
FK Viagem Příbram: Hruška (36. Švenger) – Mareš (36. Ferraro), Zápotočný (36. Bourenane), Charuš, Karaklajič (36. Volf), Tregler (36. Peltier), Brandner, Moravec, Majtán (36. Šrajn), Rezek (36. Pilík), Divíšek.
Branky: 6. Komličenko, 32. Komličenko (pen.), 56. Komličenko - 10. Zápotočný, 33. Majtán. Rozhodčí: Lerch - Pospíšil, Melichar. ŽK: 48. Sackey - 67. Ferraro.

Vzhledem k podmínkám se oba celky domluvily, že se utkání sehraje na dva poločasy o 35 minutách. Náš tým do zápasu vstoupil velmi dobře a hned v úvodu šel do vedení. Nitrianský dobře naservíroval míč do vápna osamocenému Nikolaji Komličenkovi, ten si mazácky položil brankáře a bez obtíží ranou do prázdné branky otevřel skóre.

Záhy však bylo vyrovnáno. Do šestnáctky našeho týmu přilétl centr, Tomáš Zápotočný zůstal trestuhodně neobsazen a hlavou srovnal na 1:1. Na opačné straně hřiště zahrozil podobným způsobem Komličenko, jeho hlavička však těsně minula levou tyč Hruškovy branky. Příbram to zkusila po standardní situaci, Trošečkin ale míč zblokoval na roh a ten už další ohrožení nepřinesl.

V závěru poločasu dostal Slovan výhodu kopat pokutový kop, kterého se zhostil Nikolaj Komličenko a nekompromisní ranou vrátil našemu týmu vedení. Hruška sice směr střely vystihl, neměl však šanci proti razantnímu pokusu zasáhnout. Jako by však svěřence trenéra Trpišovského trápila nekoncentrovanost po vstřeleném gólu, opět bylo okamžitě vyrovnáno. Tomáš Majtán uvnitř šestnáctky vypálil a obrana smolně tečovala míč tak, že přeloboval brankáře Koláře a zaplul do branky. Stav 2:2 platil i na konci poločasu.

Po změně stran zahrával přímý kop ze zajímavé situace Lukáš Bartošák, který už několikrát dokázal, že umí z podobných pozic ohrozit soupeřovu branku, tentokrát ale trefil pouze příbramskou zeď. O několik minut později se v další šanci objevil aktivní Komličenko, který obstřelil brankáře Švengera, ale těsně minul branku.

Ve 49. minutě se musel pořádně natáhnout Ondřej Kolář proti dalekonosnému pokusu Pilíka, nakonec však dokázal nebezpečnou střelu zneškodnit. A Slovan tak šel opět do vedení. Brankář Švenger vyběhl mimo pokutové území a snažil se rozehrát, jeho pokus ale vystihl Nikolaj Komličenko, který následně pálil do prázdné branky a zkompletoval hattrick.

Tentokrát se o vedení málem náš tým připravil sám, když Nitrianský vracel míč hlavou brankáři, který však stál jinde, než kde ho obránce očekával, a Kolář tak měl co dělat, aby se stihl pro balon vrátit a zachytit ho před brankovou čárou. V závěru mohl Slovan ještě zvýšit, když na konci rychlého brejku pálil Djordevič, jeho pokus ale vyrazil Švenger. Náš tým ale i tak zvítězil 3:2 a zajistil si postup do finále turnaje.

To se odehraje v 16:45 a soupeřem bude Slovanu vítěz utkání Slavia Praha - Tatran Prešov.