FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Plzeň 1:1
13.09.2013

Slovan remizoval U Nisy s Viktorií Plzeň 1:1

Michal Vít
Ve šlágru 8. kola Gambrinus ligy jsme U Nisy remizovali s Plzní 1:1, když jsme museli dohánět nepříznivý stav z prvního poločasu, který jsme prohráli o gól. Ke konci druhé půle však vyrovnal kapitán Kováč a v závěru zápasu jsme nakonec mohli i zvítězit. Remíza je ale nakonec spravedlivým výsledkem a Slovan tak nadále okupuje špičku tabulky.
8.kolo, pátek 13.9.2013, 20:15, U Nisy
1:1
(0:1)
FC Viktoria PlzeňFC Viktoria Plzeň
FC Slovan Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Karišik, Fleišman - Hušek (61. Frýdek), Pavelka - Šural (74. Kalitvincev), Rybalka, Delarge (88. Kolár) - Rabušic
FC Viktoria Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Hejda (82. Hubník), Procházka, Limberský - Hořava, Horváth - Petržela, Kolář (72. Ďuriš), Kovařík - Bakoš (59. Tecl)
Branky: 78. Kováč - 8. Kolář, ŽK: 4:2 (Rabušic, Frýdek, Rybalka, Pavelka - Petržela, Hořava), ČK: 0:0, Rozhodčí: Královec - Wilczek, Pelikán
Diváci: 6412

Po reprezentační přestávce ponechali trenéři na místě stopera Karišika, a to i přesto, že Kelič již byl po zranění připraven naskočit do utkání. Pouze na lavičce zůstal i Sackey, kterého na pozici defenzivního záložníka nahradil Hušek.

Samotný zápas začala lépe Plzeň, když hned v 5. minutě přišla její první příležitost, kdy na pravé straně dostal míč do uličky Rajtoral. Ten na přední tyči našel Bakoše, jehož jemnou teč reflexivně u tyče vyrazil Kovář. O další tři minuty později nám již bylo hůře. Kolář dostal dlouhý pas od Limberského, v souboji o míč přelstil Kováče a tváří v tvář Kovářovi uspěl přízemní střelou - 0:1. Slovan i po obdržené brance nechal Viktorku tvořit hru a čekal na svou šanci. Ta přišla v 18. minutě, když Delarge sebral míč Rajtoralovi a rázem jsme se hnali do přečíslení. Rabušicova zpětná přihrávka na Rybalku však našeho ukrajinského hráče nezastihla v optimálním rozpoložení, když svou střelu placírkou poslal hodně mimo tři tyče. Na tahu tak byla znovu Plzeň, Petržela s Hořavou však své pokusy do branky nenamířili. Ve 32. minutě vystihl Delarge rozehrávku hostujících stoperů a přihrával do druhé vlny na Pavelku, který z první poslal míč na branku. Kozáčik míč pouze vyrazil do strany, kde ještě zkoušel štěstí z úhlu Rabušic. I tentokrát byl však hostující gólman na správném místě. Když se svou hlavičkou o chvilku později neuspěl ani Kováč, šli naši hráči do kabin s jednobrankovým mankem.

Úvod druhé půle začali lépe opět hosté, když rychlou akci po pravé straně zakončoval těsně před Kovářem Bakoš. Plzeňský útočník však na našeho gólmana nevyzrál. V 56. minutě podržel míč na pravé straně Hušek pro Delarge, který přihrával Šuralovi na paty, ten tak svůj pokus namířil v záklonu pouze nad branku. Slovan se začínal nadechovat k tlaku. V 63. minutě se opřel do míče levačkou Rabušic a nechal robinzonádou vyniknout Kozáčika. O další dvě minuty později znovu hrozil na přední tyči Rabušic, i tentokrát byl však plzeňský brankář úspěšnější. Hosté najednou nevěděli, kam dřív skočit a naši hráči byli všude dříve. Zasloužené vyrovnání tak přišlo v 78. minutě. Hosté odvrátili přímý kop až na Fleišmana. Ten si počkal na ideální možnost pro centr, našel hlavu Kováče, který kozáčkem zavěsil - 1:1. Kapitán Slovanu tak zaznamenal svůj první gólový zásah po příchodu do Liberce. V závěru zápasu hnali fanoušci naše hráče za vítězným gólem, hosté však naše centry stačili odvracet a sami Ďurišem zahrozit. Konečná dělba bodů je tak nakonec spravedlivá a Slovan tak i nadále okupuje špičku tabulky Gambrinus ligy.

Jaroslav Šilhavý (FC Slovan Liberec): "Abych řekl pravdu, ten první poločas se mi moc hodnotit nechce. To jsme nebyli my, byli jsme bázliví, bez pohybu. Takový soupeř jako Plzeň toho využila. Dostali nás pod tlak, vstřelili gól a kontrolovali hru. Ale věděl jsem, že ve druhé půli to bude jiný a jen se to potvrdilo. Druhým poločasem jsme z toho udělali docela zajímavý a pohledný fotbal. Dostali jsme Plzeň pod tlak, byť byla z brejků hodně nebezpečná. Naštěstí nás nepotrestala a i my jsme měli dvě tři gólovky. Nakonec ta dělba bodů může být zasloužená."

Pavel Vrba (Viktoria Plzeň): "Byl to velice nadstandardní zápas. Obě mužstva chtěla hrát ofenzivní fotbal, bylo to nahoru dolů a lidem se to muselo líbit. V prvním poločase to bylo z naší strany velice dobré, drželi jsme balon a dostávali se do více šancí. V druhém poločase byl lepší Liberec, byl důraznější, agresivnější. V této části utkání bych hráčům vytkl to, že tak zkušené mužstvo jako my by mělo Liberec potrestat z těch přečíslení. Několikrát jsme měli situaci 4 na 3, 3 na 2 a nedokázali jsme být přesnější a důraznější. Ale i Liberec za stavu 1:0 mohl vyrovnat. Pak jsme po centru bohužel měli nepokrytého hráče na malém vápně a Liberec srovnal. Závěr byl nahoru dolů, remíza je asi zasloužená."