FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Bohemians 1905 3:3
05.07.2014

Slovan remizoval s Bohemians 3:3, Michal Hamuľak se uvedl hattrickem

Dominik Jakubec
Raspenava/Liberec - Od 11 hodin se na stadionu v Raspenavě utkal nás tým s pražskými Bohemians ve svém prvním sobotním přípravném duelu. Sestava byla složena zejména z mladých nadějí a doplněný o čerstvé akvizice, jako jsou Branislav Obžera a Michal Hamuľak, o to cennější je proti prvoligovému kádru Bohemians remíza 3:3.
přát., sobota 5.7.2014, 11:00
3:3
(2:1)
Bohemians Praha 1905Bohemians Praha 1905
FC Slovan Liberec: Bojčuk – Vidal, Karišik, Bong (66. Drobílek), Egert – Obžera, Soungole, Fillo (79. Janů), Bouška (46. Bernát), Dydowicz – Hamuľák.
Bohemians Praha 1905:

1. poločas: Havránek – Pauschek, Jindřišek, Kalina, Mikuš, Mosquera, Rada, Artemuk, Nerad, Cseh, Brabec.

2. poločas: Havránek – Ibeagha, Bratanovič, Ieremenko, Lietava, Šírl, Růžička, Šmíd, Krch, Moravec, Budinský.

Branky: 21.,23. a 72. Hamuľák - 27. Mosquera, 54. Moravec, 83. Šírl, Rozhodčí: Pekař – Kovářová, Horáček.

Utkání začali aktivněji Pražané, kteří si hned v úvodu dokázali vytvořit několik zajímavých šancí. Vidět byl hlavně John Mosquera. V šesté minutě vystřelil a jeho projektil vyrazil Daniel Bojčuk pouze k Artemukovi, který měl ideální příležitost ke skórování, míč ovšem netrefil dobře a ten se tak došoural pouze do náruče připraveného gólmana. Znovu se musel Bojčuk proti Mosquerovi vyznamenat o sedm minut později, i tentokrát byl úspěšnější.

Poté konečně zahrozili také naši hráči. Daniel Dydowicz vysunul dopředu Michala Hamuľáka, ten ale levou nohou napálil pouze tyč Havránkovy branky. Skóre se ale po úvodní dvacetiminutovce přeci jen měnilo. Postaraly se o to čerstvé posily, Branislav Obžera parádní přihrávkou vyslal do úniku Michala Hamuľáka a ten obstřelil jak obránce, tak gólmana.

Vedení 1:0 na výsledkové tabuli nesvítilo dlouho. Jen o dvě minuty později odvracel Lukáš Pauschek míč směřující na roh, zasáhl ho ovšem takovým způsobem, že ve vápně přesně našel znovu Michala Hamuľáka a ten nabízenou příležitostí nepohrdl. Nešťastný hrdina v zelenobílém dresu ale svou chybu odčinil, když za pár minut založil akci, po níž odcentroval před branku, kde našel volného Johna Mosqueru a ten snížil na 1:2. Ještě před poločasem mohli hosté srovnat, Jakub Rada ovšem trefil z přímého kopu pouze tyč. Do kabin tak odcházeli hráči Slovanu spokojenější.

Do druhé půle nasadila Bohemka kromě gólmana zcela překopanou sestavu a těmto čerstvým hráčům se dařilo zaměstnávat libereckou obranu. Ta si ale vše komplikovala chybami. Nejprve Bong riskantní malou domů pořádně protáhl Bojčuka, který na poslední chvíli dokázal před Lietavou balon odkopnout, následně si ale fatální chybu připsal i sám Daniel Bojčuk. Ve vápně se místo odkopu pokoušel o kličku na dobíhajícího Jana Moravce, ten ale záměry mladého brankáře vystihl, míč mu vypíchl a už ho stačilo pouze doťuknout do zcela opuštěné brány.

Dlouho se hrálo za nerozhodného stavu, po více než sedmdesáti minutách hry však předvedl své kvality mladý Daniel Dydowicz, který pronikl až do vápna, naservíroval přesný pas Michalu Hamuľákovi a ten bez obtíží dovršil hattrick. K vidění byl také kuriózní moment, kdy musel nejprve po odstoupení Bonga v obraně zaskakovat Filip Drobílek, tomu ovšem tento post vůbec nesedí, a tak musel dres obléct také čtyřicetiletý veterán a pro dnešní utkání asistent trenéra Tomáš Janů. To ocenila značná část raspenavského publika, které si na jeho kariéru pamatovalo.

Slovan mohl deset minut před koncem ještě zvýšit svůj náskok, Drobílek však dobrou Bernátovu přihrávku nedokázal zužitkovat a branku minul. Na druhé straně tak soupeř trestal. Po faulu Tomáše Janů na hranici velkého vápna zahrávali "klokani" přímý kop z velkého úhlu, k míči se postavil zkušený Radek Šírl a nachytal Daniela Bojčuka přesnou ranou na vzdálenější tyč. Ve zbytku utkání sice hráli Pražané trochu aktivněji, využít toho však nedokázali a duel tedy skončil remízou 3:3.

Samuel Slovák, FC Slovan Liberec: Myslím si, že to byl velmi dobrý zápas s dobrým soupeřem. Měli jsme tým doplněný o hráče juniorky, jsem tedy rád, že se ukázali a že utkání zvládli. Možná kdyby nebylo zbytečné chyby, mohli jsme i vyhrát, ale remíza je spravedlivá.