FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Jihlava - FCSL 1:1
25.10.2015

Slovan remizoval v Jihlavě, v závěru zachránil bod Bartošák

Lukáš Michalík
Jihlava/Liberec - Fotbalisté našeho týmu se tři dny po souboji s Groningenem znovu představili v domácí Synot lize. V 11. kole čekalo Trpišovského družinu utkání v Jihlavě, kterou nově vede zkušený Milan Bokša. Vysočina se těsně před poločasovou pauzou ujala vedení, ve druhém poločase ale vyrovnal Bartošák. Utkání tak skončilo remízou 1:1
11.kolo, neděle 25.10.2015, 17:00, Stadion v Jiráskově ulici
FC Vysočina Jihlava FC Vysočina Jihlava
1:1
(1:0)
FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Kryštůfek, Tlustý, Krejčí, Mišůn – T. Marek, Jánoš (79. Kukoľ) – Vaculík (63. Šulek), Fulnek, Demeter (87. Dvořák) – Mešanovič.
FC Slovan Liberec: Hladký – Coufal, Švejdík, Pokorný, Bartošák – Pavelka, Sackey (67. Sýkora) – Bartl (76. Rabušic), Folprecht, Šural – Luckassen (58. Bakoš).
Branky: 42. Mešanovič - 83. Bartošák. ŽK: 26. Švejdík, 64. Coufal - 61. Vaculík. Rozhodčí: Zelinka – Moláček, Fišer. Synot Hráč utkání: Muris Mešanovič - Josef Šural.
Diváci: 3149

O první vážnější vzrušení se na jihlavském stadionu postarali hráči Slovanu. Po deseti odehraných minutách doletěl přízemní centr z pravé strany až k Bartošákovi, jehož střelu stačil zblokovat na roh jihlavský Fulnek. Domácí zahrozili střeleckým pokusem Jánoše, který pálil po přihrávce Mešanoviče. Rána mladého středopolaře nakonec skončila mimo prostor tří tyčí. Poté se dvakrát v krátkém časovém sledu dral do zakončení Luckassen. Nizozemský forvard však centr Coufala, respektive Šurala, zužitkovat nedokázal.

Po nadýchaném centru Coufala měl velkou šanci ke skórování Šural, gólman Hanuš ale jeho gólovou hlavičku skvělým zákrokem vyškrábl na roh. K hlavičce se po centru Bartošáka propracoval rovněž Pavelka, tentokrát ovšem Hanuš zasahovat nemusel. Po závaru v pokutovém území hostí střílel z otočky Luckassen, do jeho pokusu ale stačil vložit nohy jeden z jihlavských zadáků. Krátce před odchodem do šaten dostal volný prostor na pravé straně jihlavský Vaculík, který poslal ostrý centr do šestnáctky, kde doklepl míč do sítě Muris Mešanovič a otevřel tak skóre.

Po změně stran se do sólového úniku hnal autor gólu Mešanovič, Bartošák ale bosenského kanonýra stačil doběhnout a znesnadnit mu zakončení. Na druhé straně pálil z hranice velkého vápna Luckassen, bohužel ani tentokrát liberecký útočník nemířil přesně.

Po centru z hloubi pole hlavičkoval střídající Bakoš, trefil ale pouze prostor, v němž stál připravený Hanuš. Krátce na to napřáhl z velké dálky Šural, branku Jihlavy však vysoko přestřelil. Na standardní situaci hostů z 82. minuty nedoskočil Pokorný, za nímž stál připravený Kryštůfek. Ten mohl přidat gólovou pojistku, mladý obránce ale velkou příležitost nevyužil.

Vzápětí Slovan rychle zaútočil, po levé straně pláchl Lukáš Bartošák, který se prodral až do pokutového území, zachoval chladnou hlavu a levačkou prostřelil bezmocného Hanuše. Ve zbývajícím čase už k žádné další změně ve skóre nedošlo, Slovan remizoval v Jihlavě 1:1 a připsal si tak druhý nerozhodný výsledek v řadě.