FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Brno - FCSL 1:0
25.02.2017

Slovan se opět střelecky neprosadil a v Brně prohrál 0:1

Brno - Ve druhém jarním kole zamířil náš tým na hřiště Zbrojovky Brno. Vzhledem k postavení v tabulce si Slovan nutně potřeboval připsat výhru, Zbrojovka ale rozhodně nebyla snadným soupeřem. Vyrovnanou bitvu nakonec rozhodl deset minut před koncem Jakub Řezníček a svěřenci trenéra Trpišovského se tak vracejí z jihu Moravy bez bodu.
18.kolo, sobota 25.2.2017, 16:00
FC Zbrojovka Brno FC Zbrojovka Brno
1:0
(0:0)
FC Zbrojovka Brno: Melichárek - Šural, Pavlík, Kijanskas, Jablonský - Zavadil (C), Polák - Ashiru (89. Buchta), Škoda (66. Tashchy), Lutonský (75. Přichystal) - Řezníček.
FC Slovan Liberec: Dúbravka - Coufal (C), Latka, Kúdela, Mikula - Souček, Breite (73. Bosančič) - Bartl (84. Baroš), Voltr (64. Ševčík), Kerbr - Potočný.
Branky: 80. Řezníček. Rozhodčí: Příhoda - Antoníček, Pochylý. ŽK: 39. Šural, 84. Polák - 37. Potočný.
Diváci: 3818

V úvodu se do zajímavé příležitosti hnal Řezníček, jeho snažení však přerušil zdvižený praporek pomezního rozhodčího, který signalizoval ofsajd. Také Slovan se pokusil zaútočit, nicméně kombinace končila povětšinou u hranice velkého vápna a Melichárek zasahovat nemusel.

Na konci první dvacetiminutovky Zbrojovka pořádně zahrozila. Ashiru pronikl do vápna, přihrál na penaltový puntík a Lutonský nebezpečně vypálil. Dúbravka by možná na střelu nedosáhl, na brankové čáře ho však zastoupil Coufal a vykopl míč na roh.

Otevřít skóre mohli také naši hráči. Coufalův centr propadl až k Mikulovi, který před brankou hledal nabíhajícího Potočného, ten však zakončit nedokázal. V jasně největší šanci první půle se tak objevil v závěru Řezníček, který z malého vápna pálil zcela osamocen dělovou ránu do břevna. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Také po poločase si Řezníček vytvořil zajímavou příležitost, jeho střela však mířila přímo do náruče Martina Dúbravky. O chvíli později si slovenský brankář pro změnu poradil také s pokusem Ashirua. Následně stejný hráč našel před brankou Lutonského, ten ale z první přestřelil.

Čtvrt hodiny před koncem dostal Slovan příležitost zahrávat přímý kop několik metrů od velkého vápna, Bosančič však pálil vedle. Na druhé straně hlavičkoval po rohu Kijanskas, ani on ale nemířil přesně.

V 80. minutě už se ale skóre měnilo. Po Pavlíkově pobídce hlavičkoval před odkrytou brankou Jakub Řezníček až do sítě a otevřel tak gólový účet zápasu. Brzy mohlo být vyrovnáno, Potočného střelu z přímého kopu ale vyrazil Melichárek a následné hlavička Ševčíka mířila těsně nad.

Na další větší šanci už se Slovan ovšem nezmohl a přestože Martin Dúbravka v závěru vyrazil spoluhráčům pomoct s rohovým kopem, ke změně skóre to nevedlo. Náš tým tak v Brně prohrál 0:1.

Svatopluk Habanec (trenér Brna): "Byli jsme lepším týmem, drželi častěji míč na svých kopačkách, měli i více brankových příležitostí. První poločas byl z naší strany dobrý, chtěli jsme hrát nátlakový fotbal, posílat míče po křídlech, což se povedlo jen zčásti. Druhá část byla podobná a nakonec přišla i zasloužená branka. Tři body jsou pro nás hrozně důležité. Liberec vsadil v závěru na jednu kartu, jen je škoda, že jsme nepřidali druhý gól. Známe situaci v tabulce a je jasné, že nesmíme usnout na vavřínech.

Jindřich Trpišovský (trenér Liberce): "Chtěli jsme pokračovat v dobré defenzivní činnosti z minulého utkání. Řekl bych, že jsme zazdili několik brejkových situací, které jsme měli vyřešit lépe. V prvním poločase měla Zbrojovka dvě dobré šance, trefila i břevno, podržel nás gólman. Ve druhé části jsme se dostali pod tlak a v momentě, kdy se utkání vyrovnalo, a tlak Brna ustál, jsme inkasovali. Už to vypadalo, že utkání můžeme nějakým způsobem uhrát, jenže Brno po rohu využilo svou šanci. Závěr už jsme hráli vabank."