FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Sturm Graz 1:1
31.01.2017

Slovan se s rakouským SK Sturm Graz rozešel smírně

Oliva - V úterý od 16 hodin čekal náš tým další přípravný zápas. Tentokrát změřil síly s rakouským SK Sturm Graz. V úvodu druhého poločasu se sice Slovan dostal do vedení, soupeř však z penalty rychle vyrovnal a zápas nakonec skončil 1:1.
Špaň., úterý 31.1.2017, 16:00
1:1
(0:0)
SK Sturm GrazSK Sturm Graz
FC Slovan Liberec: Dúbravka - Mikula, Coufal (46. Machuča), Kouřil, Bartošák (77. Kerbr) - Karafiát - Ekpai (67. Šulc), Bosančić (60. Obročník), Potočný, Vůch - Graiciar (46. Micovčák).
SK Sturm Graz: Lück – Potzmann, Schoissengeyr, Spendlhofer, Lykogiannis – Ovenstad, Lovric – Dobras, Stankovic, Gruber – Kienast.
Branky: 48. Ekpai - 53. Kienast (pen.).

Podívejte se na sestřih utkání:

Úvod utkání přinesl poměrně vyrovnanou hru. Ani jeden z týmů neměl vyloženě navrch, bojovalo se spíše o střed pole. Poprvé musel jeden z brankářů zasahovat až v 11. minutě, Dúbravka si však se Stankovicovým pokusem bez větších potíží poradil. Rakouský tým zahrozil také z několika rohů, ani jeden z nich však nedokázal využít.

Ve 21. minutě se o zajímavou šanci postaral Lykogiannis, když vypálil zpoza vápna, Dúbravka si však připsal skvělý zákrok a vytlačil míč na roh. Také Slovan se snažil vyrazit kupředu, nicméně většina akcí končila v přípravné fázi. Brankář Lück příliš zaměstnán nebyl, zasahovat nemusel ani po přímém kopu zpoza vápna.

V závěru poločasu nejprve zahrozil Graiciar, jeho pokus ale vyrazil Lück. Ten následně zneškodnil také pokus Potočného. Ani rakouský tým žádnou příležitost v závěru půle nevyužil, poločas tak skončil bez branek.

Hned po změně stran se ale skóre poprvé měnilo. Ve 48. minutě propadl balon vápnem až k Mosesu Ekpaiovi, který se zblízka nemýlil a otevřel gólový účet utkání. Jen o chvíli později však Kouřil fauloval ve vápně a z pokutového kop Roman Kienast srovnal.

Šancí na obou stranách oproti první půli rozhodně přibylo. Z dálky to zkusil Spendlhofer, jeho pokus však zachytil Dúbravka. Na druhé straně se zase proti Ekpaiově pokusu musel předvést Lück. V 70. mintuě pro změnu pláchl po levé straně Šulc, jehož přízemní centr však nikdo z dobíhajících hráčů neusměrnil do branky.

S blížícím se závěrem se hra rychle přelévala z jedné strany na druhou. Ke střele z hranice vápna se dostal střídající Schmid, jeho pokus však skončil těsně nad břevnem. Žádné další větší šance už utkání nepřineslo, duel tak skončil remízou 1:1.