FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Bischofswerda 3:1
23.07.2016

Slovan si na Městském stadionu poradil s německým Bischofswerdaerem FV 08

Lukáš Michalík
Liberec - Necelý týden před ostrým startem nové sezony se fotbalisté Slovanu představili svým fanouškům na libereckém Městském stadionu. Výběr trenéra Trpišovského se utkal s německým celkem Bischofswerdaer FV 08 a zásluhou tří branek z prvního poločasu zvítězil 3:1.
Městský st., sobota 23.7.2016, 11:00, Městský stadion v Liberci
3:1
(3:1)
Bischofswerdaer FV 08Bischofswerdaer FV 08
FC Slovan Liberec: Hladký – Nitrianský, Karafiát, Chlumecký (65. Machuča), Bartošák - Sackey (65. Bláha), Lesniak - Hadaščok (65. Šulc), da Silva, Navrátil (60. Sixta) - Komličenko.
Branky: 7. Hadaščok, 12. da Silva, 42. Komličenko – 17. Zille.

Slovan vstoupil do utkání aktivně a hned od úvodního hvizdu to byli právě domácí, kteří diktovali tempo hry. Čekání na první gól nemělo dlouhého trvání. Už v 7. minutě napřáhl zpoza vápna Komličenko, jehož skákavý pokus německý brankář vyrazil jen k dobíhajícímu Vojtěchu Hadaščokovi a ten s přehledem dorazil míč do sítě. Po signálu z rohového kopu mohl přidat druhý gól Navrátil. Jeho nebezpečný projektil nakonec brankář s obtížemi vytěsnil na břevno.

O pět minut později byl náskok Libereckých již dvoubrankový. Wesley da Silva si uvnitř pokutového území zpracoval balón, kličkou se zbavil obránce a levou nohou prostřelil brankáře. Gólové hody pokračovaly ve stejném časovém intervalu. V 17. minutě chyboval záložník Lesniak, jemuž hrubě nevyšla malá domů. Zaváhání mladého středopolaře využil Frank Zille, jenž sebral míč před Hladkým a zakončil do odkryté branky.

Následně nabídl soupeři vyrovnání další minelou Nitrianský, který napodobil Lesniaka a shodně nezvládl spolupráci s Hladkým. Pravý obránce Slovanu nepřesnou malou domů ukázkově namazal hostujícímu útočníkovi, který však sám před Hladkým přihrával a jeho spoluhráč následnou střelu nasměroval nad branku. V další příležitosti se ocitl útočník Komličenko, který si v šestnáctce obhodil svého strážce a poté pálil do tyče.

Sérii velkých chyb v rozehrávce krátce na to dokonal gólman Hladký. Strážce liberecké branky rozehrál míč přímo k nohám německého útočníka, který však nabídku odmítl a ani nadvakrát nedokázal skórovat. Na cestu do kabiny přibalili domácí německému soupeři ještě jednu trefu. Da Silva vystihl ne zcela ideální rozehrávku soupeře a přečíslení dva na jednoho vyřešil přihrávkou na Nikolaje Komličenka. Ruský forvard nezaváhal, placírkou obstřelil brankáře a přidal tak třetí gól.

Po změně stran se po hezké kolmici řítil sám na bránu da Silva. Zakončení brazilského útočníka však postrádalo razanci a míč tak stačil soupeřův obránce odkopnout do bezpečí. Ve zbývajícím čase už žádná vyložená šance k vidění nebyla, Slovan tak v posledním přípravném utkání před prvním soutěžním duelem porazil německý Bischofswerdaer 3:1.