FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Turnov 6:0
22.07.2015

Slovan si v generálce zastřílel, Turnov porazil 6:0

Liberec - Ve středu v podvečer čekal Slovan poslední duel před vstupem do ligy. V generálce přivítali naši hráči FK Pěnčín - Turnov a na trávník se mohly podívat také některé letní posily. Zápas měl nakonec poměrně jasný průběh a naši hráči si díky jasné převaze připsali výhru 6:0.
přípr., středa 22.7.2015, 18:00, U Nisy
6:0
(4:0)
FK TurnovFK Turnov
FC Slovan Liberec: Koubek – Coufal, Švejdík, Hovorka, Bartošák – Sackey, Pavelka – Delarge, Folprecht, Šural – Luckassen.
2. půle: Hladký – Moravec, Pokorný, Mudra, Fleišman – Juhar, Sackey (61. Hadaščok), Sus, Kerbr – Bakoš, Rabušic
FK Turnov: Hyka (46. Koubek) – Šimek, Matoušek, Macháček, Novotný, Kratochvíl, Krejčí, Bárta, Beníšek, Moravec, Papoušek.
Branky: 10. Delarge, 15. a 30. Pavelka, 41. Folprecht, 66. Rabušic, 77. Hadaščok.

Od úvodních minut bylo vidět, že rozdíl je rozdíl mezi první ligou a divizí znatelný. Slovan byl mnohem aktivnější a už v sedmé minutě mohl osamocen ve vápně otevřít skóre Kevin Luckassen, nevyšel mu ovšem krok a Bartošákův centr se od jeho nohy odrazil přímo do náruče gólmana. Zato Dzon Delarge už o tři minuty později nezaváhal a přesnou střelou levačkou zpoza vápna uklidil balon po zemi k pravé tyči.

Po čtvrthodině bylo vedení našeho týmu dvoubrankové. Na rohový kop Josefa Šurala si nejvýš vyskočil kapitán David Pavelka a hlavou uklidil o tyč za záda brankáře Hyky. Další velká šance se po Šuralově centru otevřela pro Luckassena, ten ale z těžké pozice pálil jen do gólmana. Z velké dálky se pro změnu opřel do míče Bartošák, proti jeho pokusu ale vynikl Hyka, který ho efektně vyrazil nad branku.

A to v první půli stále nebylo vše. Slovan měl značnou převahu, kterou přetavoval v řadu střeleckých pokusů a po půlhodině se dočkal třetí branky. Delarge z pravého křídla naservíroval před branku Davidu Pavelkovi, který z hranice velkého vápna přeloboval brankáře.

Zapsat do listiny střelců se mohl také Zdeněk Folprecht, jeho technický pokus zpoza velkého vápna ale nakonec skončil vedle levé tyče. Vše si však vynahradil o několik momentů později, kdy to z podobné pozice zkusil lobem a brankář Hyka pouze bezmocně sledoval, jak balon padá do sítě. Po poločase tak svítilo na světelné tabuli skóre 4:0.

Také ve druhé půli měl náš tým převahu. V první velké šanci se objevil Marek Bakoš, který pálil z hranice šestnáctky, ale Tomáš Koubek, který se na druhou půli přesunul do branky Turnova, dokázal balon vyrazit na roh. Stejný hráč zakončoval i o několik momentů později, když Rabušic ukázal svou bojovnost, pronikl do vápna a naservíroval balon před branko, Bakošovi ale hlavička nevyšla a Koubek nemusel zasahovat.

Další gólovku měl na kopačce Martin Sus. Milan Kerbr poslal přízemní balon na penaltový puntík a Sus z první zakončoval, ale brankáře Koubka nepropálil. Brankář s nepřehlédnutelným plnovousem musel kapitulovat až v 66. minutě, kdy ho nekompromisně propálil navrátilec Michael Rabušic.

Zahrozili také hosté, když z dálky nebezpečně napřáhl ke střele Petr Papoušek, ale jeho projektil nakonec ztlumil v rukavicích brankář Hladký. O něco později už se ale na druhé straně opět měnilo skóre. Moravec poslal přesný centr před branku, kde stál zcela osamocený Vojtěch Hadaščok a z voleje neměl se skórováním sebemenší problém.

V úvodu závěrečné desetiminutovky to zkusil Moravec, jeho střela však skončila v náruči Tomáše Koubka. Po pohledné akci zase zakončoval Martin Sus, ale ani on na gólmana svým lobem nevyzrál. To už ale bylo z obou stran vše a Slovan tak ukončil přípravu výhrou 6:0.