FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Brno 1:0
07.03.2014

Slovan udolal brněnskou Zbrojovku nejtěsnějším rozdílem

Michal Vít
Slovan v rámci 19. kola Gambrinus ligy porazil Brno 1:0. Jediná branka padla ve druhém poločase po obrovské hrubce gólmana Hladkého z níž těžil Luckassen. Minimálně na jeden den jsme se tak posunuli na třetí místo tabulky.
19.kolo, pátek 7.3.2014, 20:15, U Nisy
1:0
(0:0)
FC Zbrojovka BrnoFC Zbrojovka Brno
FC Slovan Liberec: Hroššo - Coufal, Kováč, Pimpara, Frýdek - Šural, Jarolím (69. Obročník), Rybalka (90. Karišik), Sackey, Kolár (79. Budnik) - Luckassen
FC Zbrojovka Brno: Hladký - Buchta, Košťál, Schuster, Pernica - Skalák, Šisler, Zavadil, Fischer (82. Dolný), Lutonský (67. Janotka) - Markovič (72. Kroupa)
Branky: 64. Luckassen, ŽK: 37. Rybalka - 39. Košťál, ČK: bez ČK, Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Jiřík
Diváci: 4113

Trenéři stále sčítají ztráty hráčů v podobě různorodých zranění, a tak fanoušci registrovali hned čtyři změny v základní sestavě oproti poslednímu utkání v Jihlavě. Uzdravení Frýdka bylo pro kouče jedinou dobrou zprávou. Mladý středopolař tak začal na levém kraji obrany, kde nahradil Novotného. Vedle Kováče se na stoperský post postavil Pimpara a na hrotu operoval Luckassen. V základní sestavě se objevil i Kolár, který se do sestavy dostal díky výbornému výkonu z předchozího utkání i prostřednictvím vykartovaného Pavelky.

Samotný zápas začal ve vlažném tempu. Slovan měl v úvodních minutách územní převahu, ze které vytěžil nebezpečnou hlavičku Šurala, jenž míříla těsně nad branku. Neostýchali se však ani hosté. Nejprve Hroššo zkrotil tvrdou střelu Šislera, aby o pár minut později vyrazil z branky robinzonádou gólovou hlavičku Markoviče. Ve 28. minutě se na druhé straně zaskvěl Rybalka, který krásně trefeným kopem z voleje nechal vyniknout Hladkého. O třináct minut později se pak znovu ukázal hostující Šisler, který dalším podařeným pokusem mířil těsně vedle levé tyče. Do šaten tak šly oba týmy za bezbrankového stavu.

Do druhé půle vlétli naši hráči s velkou chutí. Do vápna soupeře tak létal jeden centr za druhým, a to především z pravé strany od Coufala. Frýdek se svou hlavičkou však neuspěl a Luckassenovi po střele Rybalky chybělo k doklepnutí balónu do prázdné branky jen pár centimetrů. Z protiútoku tak nakonec mohli jít do vedení Brňané, Buchtova střela ale mezi tři tyče nemířila. Hra se začala opět vyrovnávat, když v 64. minutě nakopl míč od vlastního vápna na hrot Frýdek, gólman Hladký vyběhl za vápno, ale balón před Luckassenem fatálně minul, a tak náš útočník zaznamenal nejjednodušší možný první soutěžní gól za Slovan, když dopravil míč do zcela odkryté branky soupeře - 1:0. Liberečtí se po vedoucím gólu stáhli do obrany a nechali Brno hrát. Nadále však hrozili z brejkových situací. Sackeyho střelu ale Hladký lapil a Rybalkův pokus zblokoval hostující obránce. Slovan si v závěrečných minutách vítězství pohlídal a minimálně na jeden den se tak posunul na třetí místo tabulky Gambrinus ligy.