FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Olomouc 1:1
31.05.2014

Slovan v omlazené sestavě remizoval s Olomoucí, která tak sestoupila do druhé ligy

Michal Vít
Slovan v závěrečném kole Gambrinus ligy remizoval s Olomoucí 1:1. Sigmu tento výsledek poslal do druhé ligy. Nás však mohlo těšit úspěšné zapojení hned čtveřice hráčů z juniorky, kteří odehráli své první minuty za A-tým. Celé mužstvo Slovanu se posléze rozloučilo s fanoušky a úspěšnou sezónou 2013/2014.
30.kolo, sobota 31.5.2014, 18:00, U Nisy
1:1
(1:0)
SK Sigma OlomoucSK Sigma Olomouc
FC Slovan Liberec: Kolář - Coufal, Kováč, Rajnoch, Fleišman - Pavelka, Jarolím, Obročník, Novotný (81. Kolár) - Frimmel (90. Pimpara), Delarge (73. Drobílek)
SK Sigma Olomouc: Zlámal - Vidlička, Dreksa, Škerle, Javůrek - Houska, Pospíšil - Varadi, Schulmeister (89. Šindelář), Navrátil (55. Chorý) - Depetris (41. Zahradníček)
Branky: 31. Pavelka - 71. Varadi, ŽK: 89. Coufal - 83. Chorý, ČK: bez ČK, Rozhodčí: Zelinka - Filípek, Peřina
Diváci: 4797

Trenéři dali vzhledem k předzápasové jistotě čtvrtého místa v tabulce příležitost hráčům ze širšího kádru. Bez překvapení v základní sestavě tak zůstala pouze obranná čtyřka. Pro Kováče to však byla derniéra v libereckém dresu. V brance si pak poprvé v lize zachytal Kolář, v útoku dostal příležitost Frimmel a na levé záloze pak také Novotný, který toho taktéž v A týmu mnoho nenahrál.

I vzhledem k sestavě se tak v samotném utkání čekalo, že tempo hry budou diktovat hosté, kteří hráli o holé přežití v první lize. Slovan však hrál v poklidu ze zadních řad a nepouštěl soupeře ke svému vápnu. Olomoučtí našli první skulinku v naší obraně až v 15. minutě, kdy si do uličky naběhl Pospíšil, ale tváří v tvář Kolářovi neuspěl. Naši hráči se do zakončení dostali poprvé v 31. minutě a hned jsme se mohli radovat z gólu. Coufalův centr totiž hlavičkoval zády k brance Pavelka a míč zapadl přesně ke vzdálenější tyči – 1:0. Hosté poté přidali na obrátkách a v závěru první půle nás hned dvakrát zachránil Kolář, když v obou případech vychytal pokusy Schulmeistera. Do šaten tak šli naši hráči za jednobrankového vedení.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s cílem co nejdéle držet míč a nepůjčovat ho soupeři. Taktika nám v úvodu vycházela. V 53. minutě jsme pak mohli navýšit vedení, když po pravém křídle unikl Delarge, předložil míč do vápna Pavelkovi, který však z první těsně minul branku. V 67. minutě se na druhé straně opět vyznamenal Kolář, který zneškodnil jedovatou střelu Zahradníčka z deseti metrů i následnou dorážku Schulmeistera. O další čtyři minuty později už byl ale Kolář bezmocný. Hostující přímý kop byl v chumlu nabíhajících hráčů nadvakrát tečovaný a pozvolna doplachtil až do naší svatyně - 1:1. Sigma potřebovala vyhrát a její aktivita se tak začala stupňovat. V 80. minutě chytil Kolář robinzonádou nechtěnou hlavičkou spoluhráče Novotného. V závěru zápasu se ale již ani jeden ze soupeřů k vážnější situaci nedostal, a tak utkání skončilo remízovým výsledkem, který pro Sigmu znamená hořký sestup do druhé ligy. Fanoušky Slovanu pak může těšit úspěšné zapojení hned čtveřice hráčů z juniorky do A týmu. Úspěšná sezóna 2013/2014 je tak definitivně minulostí.