FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Partizan - FCSL 1:2
29.01.2018

Slovan v přípravném duelu na Kypru zvítězil nad Partizanem (+video)

Redakce
Druhým soupeřem Slovanu při herním soustředění na Kypru byl srbský FK Partizan. Naši hráči v tomto duelu s účastníkem Evropské ligy zaslouženě zvítězili.
Příp., pondělí 29.1.2018, 14:00, Limassol
Partizan Bělehrad Partizan Bělehrad
1:2
Partizan Bělehrad: 61 Jovičić, 4 Vulićević, 15 Marković, 30 Mitrović, 33 Antonov, 14 Vakulko, 21 Jevtović, 7 Tošić, 10 Janković, 18 Ivanović, 99 Jovanović Đorđe.
Náhradníci: 1 Trnić, 5 Bošnjak, 8 Đilas, 13 Nišić, 86 Jovanović Strahinja, 11 Đerlek.
FC Slovan Liberec: Hladký - Mikula (46. Coufal), Vuklišević (46. Köstl), Kačaraba, Kerbr – Dorley (C), Folprecht (46. Breite), Wiesner, Voltr - Potočný, Pulkrab (46. Graiciar).
Náhradníci: Hasalík, Knejzlík, Ulbrich
Branky: 88. Tavamba - 6. Kerbr, 77. Graiciar
Žluté karty: Tošić, Marković, Ivanović, Janković - Köstl

Úvod zápasu našim fotbalistům vyšel. Počáteční převahu dokázali přetavit v úvodní branku, když se už v 6. minutě trefil Milan Kerbr.

Slovan pak byl dál aktivnějším týmem a měl víc ze hry. K navýšení náskoku nebylo daleko v 24. minutě, kdy jsme se v pokutovém území soupeře díky důrazu Voltra a Potočného dostali ke střele, kterou reflexivně vyrazil brankář Jovičić. Partizan se k prvnímu vážnějšímu ohrožení Hladkého branky dostal až v 38. minutě, ale Tošićova střela mířila vysoko nad. Další šance už si ani jeden tým nevypracoval a poločas tak skončil 1:0 pro Slovan.

Ani po přestávce, kdy Slovan prostřídal hned několik hráčů, se obraz hry příliš nezměnil. Naši měli optickou převahu, ale do větších čancí se nedostávali a zkoušeli to alespoň střelami zpoza vápna. Voltrův volej v 51. minutě ani dvě Breiteho střely (62. a 66. min.) se ale mezi tyče nevešly. V 71. minutě sice Ivanović rozvlnil síť za Hladkého zády, ale místo gólu si připsal žlutou kartu od českého rozhodčího, který zápas řídil, protože střílel už po přerušení kvůli předchozímu ofsajdu. Následně udeřilo na druhé straně, když se v 77. minutě prosadil střídající Graiciar.

Nakonec se ale přece jen prosadil i srbský celek, když sám před brankářem uspěl Tavamba. Zasloužené vítězství už si naši hráči ale vzít nenechali.