FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Ústí n. L. 4:3
26.01.2016

Slovan vybojoval výhru i v druhém duelu! Porazil Ústí nad Labem 4:3

Kryštof Rossmann
Mladá Boleslav - Liberečtí dokázali během jednoho dne vstřelit hned osm branek. Ve dvou úterních duelech porazili své soupeře shodně 4:3.
UMT MB, úterý 26.1.2016, 13:00
4:3
(4:2)
FK Ústí nad LabemFK Ústí nad Labem
FC Slovan Liberec: Hladký - Ljulka, Karafiát, Chlumecký (60. Šustr), Sýkora - Soungole, Bláha - Jefremov, Shala, Bartl - Luckassen
FK Ústí nad Labem: Tvrdoň (46. Zacharda) – Zeman, Zukič (46. Pokorný), Vaněk, Leibl (75. Seidl) – Eliáš, Peterka, Procházka (46. Šnirc), Bareš (46. Miskovič), Veverka (46. Veselý) – Šuškin (46. Výborný)
Branky: 9. Bartl, 15. Bartl (pen), 34. Jefremov, 42. Sýkora - 4. Procházka, 39. Suškin, 63. Miskovič (pen).

Střetnutí nezačalo pro liberecké barvy ideálně. Již po čtyřech minutách hry se totiž poprvé měnilo skóre. Uspět dokázal Procházka, a otevřel tak gólové účty krátce po úvodním hvizdu. Zanedlouho ale bylo vyrovnáno. Daniel Bartl po krásném samostatném průniku vyzrál i na Tvrdoně. O několik okamžiků později se prodíral směrem k zařízení Jefremov, byl faulován a rozhodčí neváhal nařídit pokutový kop.

Ten s ledovým klidem proměnil Daniel Bartl a svou druhou brankou v zápase přidělil Slovanu vedení. Aktivita našeho mužstva znovu vygradovala ve čtyřiatřicáté minutě. Jefremov se šikovně protáhl mezi obránci a nechytatelnou ranou propálil brankáře Ústí nad Labem. Nicméně gólové hody pokračovaly, uspět znovu dokázali i hráči v bílých dresech. Nutno podotknout, že gól Suškina byl opravdu výstavní, ukázkově provedené nůžky znamenaly snížení brankového rozdílu.

Ještě před přestávkou však Dmitrij Jeframov nalezl přesným pasem Jana Sýkoru, a ten, i přestože se ocitl v poměrně velkém úhlu, zamířil přesně. Do kabin tedy odcházeli spokojenější svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského.

Během tří poločasů, do kterých Slovan nastoupil, se modro-bílí dokázali prosadit hned osmkrát. Posledních pětačtyřicet minut ale tak pohledných nebylo. O jediný zápis do střelecké listiny se postaral v pětašedesáté minutě po faulu Soungoleho uvnitř vápna Miskovič, který s přehledem proměnil nařízenou penaltu.

Vedení si již ale Slovan dokázal uhlídat a z obou ofenzivních bitev si tedy odnáší vítězství 4:3.