FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Mladá Boleslav 2:2
23.02.2014

Slovan ztratil dvoubrankový náskok a remizoval s Mladou Boleslaví 2:2

Michal Vít
Slovan ve svém prvním jarním ligovém utkání remizoval s Mladou Boleslaví 2:2. Samotné utkání se na stadionu U Nisy vyvíjelo v náš prospěch, když jsme po bezbrankovém prvním poločase dali v úvodu druhé půle dva rychlé góly. Hosté se však nevzdali a v úplném závěru stačili vyrovnat. Na Boleslav tak i po tomto zápase ztrácíme v tabulce Gambrinus ligy jeden bod.
17.kolo, neděle 23.2.2014, 19:00, U Nisy
2:2
(0:0)
FK Mladá BoleslavFK Mladá Boleslav
FC Slovan Liberec: Kovář - Frýdek, Kováč, Rajnoch, Fleišman - Šural, M. Jarolím, Sackey, Pavelka (87. Obročník), Luckassen (74. Kolár) - Budnik (80. Pimpara)
FK Mladá Boleslav: Diviš - Kysela, Dosoudil, Kúdela, Janíček - D. Jarolím, Ščuk - Bořil (66. Magera), Štajner (60. Nešpor), Štohanzl (80. Šultes) - Chramosta
Branky: 50. Pavelka, 55. M. Jarolím - 71. D. Jarolím, 90. Nešpor, ŽK: 53. Sackey - 14. Štajner, 23. Kysela, 79. Dosoudil, 87. Šultes, ČK: 90. Šultes, Rozhodčí: Paták - Wilczek, Moláček
Diváci: 3102

Trenéři udělali oproti zápasu s Alkmaarem několik změn v základní sestavě. Ze zálohy stáhli na pravou stranu obrany Frýdka, který tak nahradil Coufala. Na místě levého záložníka pak operoval čerstvě příchozí Luckassen. Prostor pro tvořivého záložníka pak převzal pod svá bedra Jarolím. Rybalku tak trenéři šetřili na odvetný duel Evropské ligy.

Samotné utkání začali lépe hosté. V 7. minutě si Chramosta narazil ve vápně míč se spoluhráčem a ocitl se sám před Kovářem, ten však včasným výběhem šanci zlikvidoval. O dvanáct minut později Boleslav využila špatného vyběhnutí Kováče a postupovala v přečíslení na naši branku. Štohanzl ale naštěstí situaci vyřešil zbrklou střelou vedle branky. Slovan zahrozil ve 28. minutě, když Šural střílenou přihrávkou našel na přední tyči Jarolíma, jehož teč mířící do branky však na poslední chvíli skluzem zblokoval na roh jeden z obránců soupeře. Zbytek prvního poločasu již další příležitosti nenabídl, a tak naši hráči odcházeli do šaten za bezbrankového stavu.

Vstup do druhé půle se Slovanu vydařil. V 50. minutě si na rohový kop Jarolíma naběhl z druhé vlny Pavelka a nekompromisní ranou poslal Liberec do vedení - 1:0. Hned o minutu později mohlo být ještě lépe, to by ale Sackey musel z osmi metrů mířit přesněji. Nemuseli jsme však zoufat, protože o další čtyři minuty později jsme rozvlnili síť podruhé. Dlouhý nákop do vápna prodloužil hlavou Kováč, míč doputoval až k Jarolímovi, který těsně před Divišem poslal balón špičkou kopačky do branky - 2:0. V 71. minutě přišla komplikace, když hosté dokázali z přímého kopu Davida Jarolíma snížit - 2:1. Boleslav poté vrhla všechny síly do útoku a uzamknula Slovan na jeho obranné polovině. V 86. minutě tak mohlo být vyrovnáno. Chramosta dostal přihrávku, obtočil se kolem svého strážce a vypálil pod břevno. Kovář míč stačil vyrazit do vzduchu, ale tam se k hlavičce dostal Nešpor a Rajnoch vykopával balón se štěstím z brankové čáry. V úplném závěru nám ale již štěstí nepřálo a hosté díky Nešporově parádní střele přes hlavu vyrovnali na konečných 2:2. Slovan tak promarnil nadějné vedení a na Boleslav tak v tabulce Gambrinus ligy stále ztrácí jeden bod.