FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Karviná - FCSL 0:1
26.08.2017

Slovan zvítězil v Karviné, rozhodla trefa Vladimíra Coufala deset minut před koncem

Karviná - V sobotu od 16 hodin čekal Slovan další ligový zápas. Tentokrát vyrazil tým trenéra Trpišovského na hřiště Karviné a cíl byl jasný. Náš tým chtěl co nejlépe navázat na výkon z předchozího týdne, kdy zvítězil 3:0 na hřišti Mladé Boleslavi. Po dramatické bitvě nakonec Slovan díky závěrečné trefě Vladimíra Coufala bere tři body.
5.kolo, sobota 26.8.2017, 16:00
MFK Karviná MFK Karviná
0:1
(0:0)
MFK Karviná: Berkovec – Jan Moravec, Košťál, Hošek, Eismann (C) – Janečka, Šisler – Štepanovský (77. Letič), Panák (61. Budínský), Kalabiška (84. Ramírez) – Wágner.
FC Slovan Liberec: Kolář - Coufal (C), Karafiát, Kúdela, Kerbr (60. Havelka) - Breite, Folprecht - Mikula, Graiciar, Voltr (60. Pulkrab) - Potočný (85. Knejzlík).
Branky: 81. Coufal. Rozhodčí: Proske - Pelikán, Flimmel. ŽK: 65. Breite, 90+2. Kolář - 12. Kalabiška, 59. Šisler, 75. Štěpanovský, 88. Ramírez, 90+2. Letič.
Diváci: 2813

Utkání začalo zajímavou podívanou. Už po čtyřech minutách napřáhl Radim Breite z dálky a svým pokusem pořádně protáhl brankáře Berkovce, který míč vyrazil na roh. Na druhé straně zase o pár minut později zahrozil Janečka, který vypálil z hranice vápna, ale také Kolář předvedl vynikající zásah a ránu zneškodnil.

Hra se rychle přesouvala z jedné strany na druhou a ani jeden z týmů neměl výraznější převahu. Slovan v závěru první dvacetiminutovky zahrozil z rohového kopu, k míči se ale jako první dostal brankář Berkovec. Po necelé půlhodině zase na druhé straně hlavičkoval zcela osamocený Wágner a domácí fanoušci už možná čekali, že z malého vápna uklidí míč do sítě, jeho pokus ale Kolář skvěle vykopl.

O chvíli později vysunul Wágner kupředu Janečku, ten ale v dobré pozici levou nohou minul branku. Podobně dopadl také Radim Breite, když se z hranice vápna opět odhodlal ke střele. Další zajímavější momenty už první půle nenabídla, do kabin se tedy šlo za stavu 0:0.

Úvod druhého poločasu přinesl hodně vzruchu. Po čtyřech minutách hry po velkém tlaku sice Roman Potočný usměrnil míč do sítě, ale rozhodčí gól pro ofsajd odmítl uznat. Také domácí mohli otevřít skóre, když Kolář vyrazil Štěpanovského ránu z vápna, kde se snažil dorážet Panák, ale v zakončení selhal.

Brzy nato Panáka na hřišti nahradil Budínský a málem se rychle zapsal mezi střelce, ale také jeho ránu vyrazil Ondřej Kolář do bezpečí. Ve střelecké aktivitě pokračoval i Radim Breite, který z levé strany rozvlnil pouze boční síť. Později pálil na druhé straně zase Budínský a opět vyzval Koláře k vynikajícímu zákroku.

Když už se pomalu začínalo zdát, že gól neuvidíme, přišel rychlý brejk Slovanu. Havelka vzduchem vyslal kupředu Vladimíra Coufala, ten si zpracoval míč a tvrdou ranou propálil brankáře Berkovce. V samotném závěru sice nebezpečně hlavičkoval Košťál, ale těsně minul branku. Slovan tak díky Coufalově zásahu zvítězil v Karviné a připsal si další tři body.

Jozef Weber (trenér Karviné): "Body nejsou, to je fakt. Nechci ale hned nad mužstvem lámat hůl. Herní projev je totiž pořád velmi dobrý, bohužel scénář posledních zápasů si je hodně podobný. Nedáváme góly, a když nedáte gól, těžko můžeme vyhrát. Cítím trošku zklamání za hráče. Loni jsme měli v podobných utkáních více štěstí. Ale tím, že jsou výkony solidní, není třeba vytvářet paniku. Nám utkání s Libercem herně vyšlo, kluci dobře plnili věci, které jsme si řekli před zápasem. Hlavně v první půli jsem byl hodně spokojen. Získávali jsme míče ze stran, chodili do přečíslení. Jen ta koncovka, ta nás připravila o body."

Jindřich Trpišovský (trenér Liberce): "Domácích je mi líto. Zase tady bylo výborné fotbalové prostředí, soupeř měl více šancí, byl lepší, ale nemá ani bod. Tak to ale ve fotbale někdy bývá. Vyzvednul bych Ondru Koláře, který nás svými zákroky udržel v zápase. Máme jakousi vnitřní spokojenost s body, ale s herním projevem nejsem tedy spokojen vůbec. Karvinští naopak předvedli velmi dobrý bojovný výkon. Musím Karviné vyslovit kompliment, jak to tady v omezených podmínkách dělají, hrají srdíčkem, klobouk dolů. Měli čtyři tutovky, kdežto my se do první gólovky dostali až Pulkrabem, který šel sám na bránu. U gólu musím zase pochválit Vláďu Coufala, jak se z pozice pravého obránce dostal do pokutového území a zakončil."