FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Mladá Boleslav 0:2
07.01.2006

Tipsport cup, 1.zápas: FC Slovan Liberec vs. FK Mladá Boleslav 0:2 (0:0)

První přípravné utkání naši hráči prohráli. V úvodním zápase Tipsport cupu jsme nestačili na domácí Mladou Boleslav.
TC, sobota 7.1.2006
0:2
(0:0)
FK Mladá BoleslavFK Mladá Boleslav
FC Slovan Liberec: I. poločas: Uvarenko - Matula, Zápotočný, Hochmeister, Pudil - Hamouz, Hodúr, Abrahám, Papoušek - Radzinevičius, Dort.

II. poločas: Uvarenko - Matula, Ginzel, Pudil (68. Věchet), Košťál - Magasföldi, Hochmeister (56. Polák), Dort, Hamouz - Blažek, Radzinevičius.
FK Mladá Boleslav: Kučera (46. Miller) - Krátký (46. Ševinský), Švejdík (42. Vít), Brezinský, Rychlík (46. Palát) - Kurak (52. Brunclík), Šmerda, Matějovský, Čáp - Pecka (46. Vaculík), Kulič (67. Sedláček).
Branky: 56. Palát, 88. Brunclík.

Hned v úvodu utkání se vyznamenal brankář Uvarenko, který je ve Slovanu na zkoušku. Ve 2. minutě likvidoval rodící se šanci Pecky. Včas vyběhl a sebral mu balon od nohy. Jinak se ale hodně hrálo mezi vápny. Velké šance jsme měli ve 23. minutě. Nejdříve centroval z levé strany Radzinevičius a Dort jen o kousek na gólovou přihrávku nedosáhl. Vzápětí šel skluzem na zadní tyči po balonu Matula, gól z toho ale také nebyl. Boleslavští hráči předvedli ve 24. minutě ukázkový brejk, finální přihrávku ale nezvládli.

Ve 32. minutě předvedli naši hráči skvělou kombinační akci. Po sérii přihrávek na jeden dotek sklépával před vápnem Abrahám na Dorta, ten technickou střelou orazítkoval břevno. Ve 34. minutě byl po obranném zákroku ošetřován Pudil, po chvíli se na hřiště ale vrátil. Ve 36. minutě byl sám před bránou Pecka, Uvarenko proti němu vyběhl ale zasahovat nemusel. Pecka branku přestřelil. Prví půli jsme dohrávali bez Hochmeistera, který v jednom souboji inkasoval úder loktem a krvácel z nosu.

Po pár minutách druhé půle byl znovu ošetřován Hochmeister, který stále krvácel. Ve hře už nemohl pokračovat. Než jsme stačili vystřídat tak jsme inkasovali. V 55. minutě kopali domácí roh a Palát využil hlavou početní převahu - 0:1.

V 59. minutě jsme předvedli rychlý brejk, Blažek obešel i brankáře. Vracející obránce mu ale skočil pod nohy a zabránil tak jistému gólu. V 61. minutě meli velkou šanci boleslavští hráči, jejich útočník ale z bezprostřední blízkosti trefil jen boční síť. V 68. minutě mohlo být vyrovnáno, nejdříve střílel z malého vápna Blažek. Miller už byl překonán, ale zastoupil jej obránce. K dorážce se ještě dostal Radzinevičius, tentokrát zabránil jistému gólu Miller.

V 71. minutě měl plné ruce práce Uvarenko. Nejdříve zlikvidoval nebezpečný centr a pak skvělou robinzonádou vytěsnil tvrdou střelu jednoho ze soupeřů na roh. Náš soupeř měl ve druhé půli víc ze hry, naši hráči se k Millerově brance dostávali sporadicky.

V 88. minutě bylo rozhodnuto. Našemu soupeři vyšel rychlý brejk a po centru z levé strany byl před Uvarenkem zcela osamocený Brunclík. Balon uložil k tyči naší branky - 0:2.

Vítězslav Lavička (Liberec): Po dvou tréninkových dnech nechceme dělat žádné předčasné závěry, ale byl to pro nás určitě poučný zápas. Příležitost dostal téměř celý hráčský kádr. Zejména pro mladé a nově příchozí hráče to byl velmi dobrý test proti kvalitnímu soupeři.