FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Hradec Králové - FCSL 0:2
31.01.2007

Tipsport cup: FC Hradec Králové vs. FC Slovan Liberec - 0:2 (0:1)

Naši hráči nastoupili k druhému zápasu Tipsport cupu. Na umělém trávníku v Mladé Boleslavi se tentokrát představili proti Hradci Králové. Vítězství našemu týmu zajistily góly Salese a Hodúra.
TC, středa 31.1.2007
FC Hradec Králové FC Hradec Králové
0:2
(0:1)
FC Slovan Liberec: Uvarenko - Šinglár, Polák, Brezinský, Janů - Dohnálek, Bílek, Vlasko, Ančic - Holenda, Sales (71. Hodúr).
Branky Liberce: 14. Sales, 90. Janů.

Úvod utkání probíhal především ve středu hřiště. Na hřišti se odehrávala celá řada osobních soubojů.

Ve 14. minutě jsme se dostali do vedení. Z pravé strany centroval Dohnálek, Holenda se ve vápně dostal ke střele a balon za záda brankáře Hradce usměrnil Sales - 0:1.

V 15. minutě mohlo být vyrovnáno, po pravé straně utekl Černý a Semerák zakončoval ve vyložené pozici, Uvarenko ale jeho balon reflexivně vyrazil. Náš brankář se v následujících minutách zapotil i při sérii rohů, svou branku ale uchránil.

V následujících minutách se hrál vyrovnaný fotbal, trochu víc ze hry ale měli ale fotbalisté Hradce Králové. Výraznější šanci si ovšem nepřipravili. Z našeho týmu měl několik zajímavých příležitostí Sales, zakončení ale vždy prováhal a bylo po šanci. Ve 30. minutě zakončil naší kombinační akci střelou Ančic, brankáře ale nepřekvapil.

Ve 32. minutě předvedl nádhernou akci Vlasko, na hranici vápna se elegantně zbavil obránce, postrčil si míč a vystřelil. Brankář Lindr se ale zaskočit nenechal a balon vyrazil na roh.

Ve 40. minutě se k zakončení dostal Ančic, jeho rána se ale mezi tyče o kousek nevešla. Z protiútoku pak zahrozil soupeř. S tečovanou střelou jednoho z hradeckých hráčů si ale Uvarenko pohotovým zákrokem poradil. O chvíli později se do šance dral Sales, narazil si balon s Vlaskem a dostal se až do vápna, brankář mu ale balon vyrazil. V závěru poločasu se ještě ke střele dostal Holenda, jeho pohotový volej ale skončil vedle. Poločas jsme vyhráli 1:0.

V úvodu druhé půle kopali naši hráči tři rohy, nejnadějněji vypadal ten poslední, Ančic se z voleje opřel do odraženého balonu, rána mu ale vůbec nesedla.

V 52. minutě měl na kopačce vyrovnání Munster. Po přihrávce Černého střílel z osmi metrů, trefil ale jen střed brány kdy skvěle zasáhl Uvarenko. V 65. minutě předvedl hezkou akci Hradec, na jejím konci byla pohotová a hlavně vydařená střela Jirouška, branku Uvarenka ale těsně minul.

V 75. minutě předvedla krásnou akci trojice Holenda, Hodúr, Ančic. Po levé straně se dostali narážečkami až před vápno, kde Holenda prostrčil míč na Ančice, který ale zakončil těsně vedle.

V 77. minutě utekl po pravé straně Dohnálek, naši se rázem dostali do přečíslení. Dohnálek ale nedokázal přes obránce odcentrovat. Náš tlak ale pokračoval, po závaru v Hradeckém vápně zakončoval Hodúr, hradbu těl ale neprostřelil.

V 82. minutě jsme měli výhodu pokutového kopu po faulu na Holendu, Hodúr ale trefil jen tyč a hráči Hradce ubránili i naše pokusy o dorážku.

V 90. minutě Hodúr napravil zahozenou penaltu a zužitkoval rohový kop Janů. Hlavou stanovil konečné skóre 0:2.