FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Jihlava - FCSL 0:2
07.02.2007

Tipsport cup, FC Vysočina Jihlava vs. FC Slovan Liberec - 0:2 (0:1)

V tabulce Tipsport cupu obsadil náš tým druhé místo. V dnešním utkání zaslouženě porazil Jihlavu, navíc potřetí v řadě nedostali naši brankáři gól. Další utkání sehrají naši hráči v sobotu. V Nymburku je čeká Čáslav.
TC, středa 7.2.2007
FC Vysočina Jihlava FC Vysočina Jihlava
0:2
(0:1)
FC Slovan Liberec: Hauzr - Brezinský, Polák, Košťál, Janů (77. Finklár) - Papoušek (46. Novotný), Bílek (73. Věchet), Hodúr, Ančic (30. Liška) - Nezmar (46.Němec), Sales (46. Parks).
Branky: 22. Sales, 63. Parks.

Úvod zápasu patřil jednznačně našemu týmu. DObré kombinace jsme ale několikrát nedotáhli do konce. V 11. minutě centroval z levé strany Ančic, Papoušek balon poslal o vápna ale Sales branku minul. O pár minut později šla dvojice Sales Nezma proti jednomu obránci. Těsně před vápnem přihrával Sales do volného prostoru na Nezmara, trefil ale patu obránce.

Ve 22. minutě už ale udeřilo. Brezinský založil dlouhým balonem akci po pravé straně. Hodúr uvolni Nezmara, který vystřelil. Jeho pokus usměril do sítě Sales - 0:1.

Ve 26. minutě mohl Sales přidat druh gól, zbavil se obránce a šel sám na brnkáře. Rzeszoto ale jeho zakonční vystihl.

Ve 30. minutě musel střídat Ančic, kterém soupeř přišlápl při jednom souboji kotník. Ančic z trávníku odkulhal. Ve 35. minutě vyzval další skvělou přihrávkou Hodúr k zakončení Salese. Jeho sřela ale byla slabá.

Jihlavští v závěru poločasu zvýšili tlak na naše obránce, agresivně je napadali a komplikovali naší rozehrávku. Vytvořili si i několik dobrých šancí, k akončení se ale ani jednou nedostali. Nejnebezpečněji vyhlížely šance, v úplném závěru. Nejdříve skvěle zasáhl Brezinský, který v poslední chvíli ukopl míč na roh před zcela volným hráčem ve vápně. V poslední minutě pak nebezpečně centroval Svoboda, Faldyna ale na zadní tyči na balon těsně nedosáhl. Poločas skončil 0:1.

V 50. minutě řádně zamotala jahlavskou obranu dvojice Parks Němec. Závar ale dokázal brankář Jihlavy vyřešit a byl z toho pouze oh. Po něm hlavičkoval Košťál, brankář ale míč chytil. V 57. minutě se hezky uvolnil Hodú a tvrdě vystřelil, míč jen těsně minul tyč plachtícího brankáře.

V 63. minutě vysunul fantastickou přihrávkou Hodúr rozeběhnutého Parkse Ten si položil, obránce i gólmana a kolem dalšího obránce přidal druhý gól 0:2.

V 67. minutě se dogólové šance dostal Němec, chtěl ale ještě přihrát na Parkse, obránci aloe balon zblokovali. V 70. minutě měla šanci Jihlavu, Gorol tvrdě vystřelil a Hauzr musel předvést dobrý zákrok, k vyraženému míči se však dostal jetě jeden jihlavský hráč. Haur i dorážku dokázal ztlumit a nebezpečí zažehnal odkopem na roh Polák.

V 84. minutě zkoušel střelecké štěstí Čermák, Hauzr byl ale připraven. Chvíli poté kopala Jihlava rohový kop, centr proletěl naším vápnem a na zadní těsně minul jednoho z jihlavských hráčů.

V 86. minutě prošel do našeho vápna Rabušic a tvrdě vystřelil. Balon letící k tyči Hauzr na dvakrát zlikvidoval. O dvě minuty později hlavičkval těsně vedle jihlavské branky Němec.

V 90. minutě ještě mohl skórovat Parks,byl ale z úhlu a brankář m skokem pod nohy šanci zlikvidoval. Poradil si i s dorážkou Němce. Utkání skončilo 0:2.