FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Č. Budějovice 7:0
26.02.2018

To byla kanonáda! Juniorka rozstřílela České Budějovice 7:0

Liberec - V prvním domácím utkání jarní části sezony juniorka přivítala České Budějovice, proti který si s chutí zastřílela. Díky skvělému druhému poločasu, v němž Jihočechům nasázela hned pět branek, zvítězila 7:0.
19.kolo, pondělí 26.2.2018, 13:00, UMT Frýdlant
7:0
(2:0)
SK Dynamo Č. BudějoviceSK Dynamo Č. Budějovice
FC Slovan Liberec: Nguyen – Köstl, Wiesner (64. Šustek), Vrabec (64. Baláž), Knejzlík (76. Doležal), Heppner (C), Havelka, Dvořák, Kristian, Gembický, Vukliševič (76. Prokš).
SK Dynamo Č. Budějovice: Luksch – Fišer, R. Kadlec (46. V. Kadlec), Kalousek (59. Navrátil), Lindák (72. Pařízek), Švantner, Tomek, Matoušek, Grigera, Štifter (C), Collin.
Branky: 16. Havelka, 20. Havelka, 47. Wiesner, 49. Heppner, 60. Dvořák, 63. Gembický, 84. Gembický. Rozhodčí: Severýn - Mokrusch, Vít. ŽK: 30. Grigera.

Slovan už od prvních minut potvrzoval roli favorita. Po Knejzlíkově centru z levé strany poskakoval míč vápnem, až ho musel jeden z obránců odvracet z brankové čáry. O chvíli později zase prošel až do vápna Gembický, toho však ještě vychytal brankář Luksch. Přesto šli domácí brzy po velkém tlaku do vedení.

Po čtvrthodině hry vyrazili hráči v modrém do přečíslení tři na dva, následovala přihrávka na Filipa Havelku a ten proměnil samostatný únik parádním obloučkem na zadní tyč. Skóre 1:0 trvalo pouze čtyři minuty, poté se po skrumáži ve vápně odrazil míč opět k Filipu Havelkovi a liberecký záložník bez potíží dorazil balon do sítě.

Dvoubrankové vedení Slovan uklidnilo, přesto i nadále držel otěže utkání ve svých rukou. Ještě před poločasem mohl zvýšit Knejzlík, ale jeho ránu Luksch kryl, do kabin se tedy šlo za stavu 2:0 pro Liberec.

Domácí juniorka měla následně raketový vstup do druhé půle. Ve 47. minutě po parádní individuální akci prošel Tomáš Wiesner hned mezi čtyřmi bránícími hráči a bez potíží skóroval. Jen o dvě minuty později se balonu na hranici vápna zmocnil Petr Heppner a jeho rána zapadla přesně k tyči.

To ale stále nebylo vše. Po hodině hry se na pravé straně uvolnil Miroslav Dvořák, zcela osamocen si přichystal míč k ráně a střelou k zadní tyči zařídil pátý gól Slovanu. O chvíli později pro změnu domácí ve vápně vykombinovali soupeře, následovala přihrávka na Dominika Gembického a ten ranou do prázdné brány znovu rozvlnil síť.

Definitivní tečku za výsledkem udělal v poslední desetiminutovce opět Dominik Gembický, který z dálky propálil Luksche a přibalil Českým Budějovicím na cestu na jih Čech sedmý zásah. Slovan tedy v prvním domácím utkání jarní části doslova rozstřílel Dynamo 7:0.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): Odehráli jsme velmi dobrý zápas. Měli jsme dokonce šance, po nichž mohlo utkání klidně skončit ještě vyšším rozdílem. Kluci zvládli duel opravdu skvěle, hráli s velkou chutí. Výhru si zasloužili.