FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Jihlava 2:2
11.02.2017

V generálce na jaro se Slovan rozešel s Vysočinou smírně, remízu zachránil z penalty Bosančič

Jan Kousal
Liberec - Naše mužstvo si v generálce na jarní část ePojištění.cz ligy připsalo remízu s Jihlavou. Slovan se rychle ujal vedení, Jihlava ale dokázala otočit, a tak Liberečtí museli dotahovat. V závěrečné čtvrthodince ale vyrovnal Miloš Bosančič, který proměnil penaltu a vsítil první branku po návratu pod Ještěd.
Příp., sobota 11.2.2017, 16:00
2:2
(1:1)
FC Vysočina JihlavaFC Vysočina Jihlava
FC Slovan Liberec: Dúbravka – Coufal, Kouřil, Kúdela, Mikula (46. Bartošák) – Ekpai (67. Graiciar), Obročník (57. Bosančič), Breite, Vůch (57. Šulc) – Potočný, Voltr (57. Baroš)
FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Tlustý, Krejčí, Štěpánek – Hronek (67. Popovič), Urblík (46. Rosa) – Nový, Batioja (67. Urdinov), Novotný (67. Vaculík) – Dvořák, Ikaunieks
Branky: 5. Breite, 77. Bosančič (pen.) - 43. Ikaunieks, 49. Batioja

Zápas s Jihlavou snad pro Slovan nemohl začít lépe, už v páté minutě se totiž naši hráči ujali vedení. Vypadalo to, že Coufal slibnou příležitost nepřesnou přihrávkou pokazil, hra ale pokračovala na hranici velkého vápna, kde se do míče opřel Radim Breite. Jeho křižná rána skončila za Hanušovými zády.

Po úvodní brance se ale daleko více osmělovala Jihlava, konkrétně dvojice zahraničních hráčů Batioja-Ikaunieks. Ta si vytvořila hned dvě slibné příležitosti a obě dvě zakončoval lotyšský štírek Ikaunieks. Ani v jednom případě však nebyl úspěšný. Napoprvé ho vychytal Dúbravka, o pár minut později zase uhasil nebezpečí stoper Kouřil.

V samotném závěru prvního poločasu už se ale Davis Ikaunieks dočkal. Po kontaktu ruky našeho hráče s balonem nařídil sudí Berka pokutový kop. Dúbravka sice dokázal zasáhnout, jenže penaltu vyrazil jen před jejího lotyšského exekutora, který už napodruhé nezaváhal a srovnal stav zápasu na 1:1.

Jestliže úvod zápasu Libereckým vyloženě vyšel, úvod druhé půle nezastihl naše hráče v ideálním rozpoložení. Všechno to znovu načal Ikaunieks, který si zaběhl za domácí obránce a postupoval sám na Dúbravku. Ten ho vychytal a následná dorážka byla zblokovaná. Napotřetí se už ale Jihlavští mohli radovat, když míč nekompromisně napálil do sítě Augusto Batioja.

Jihlavská smršť pokračovala. Po Kúdelově chybě v rozehrávce postupoval na Dúbravku opět osamocený Ikaunieks, jenž prováhal vhodný moment na zakončení, čímž dal šanci libereckým bekům ránu zblokovat na roh. Ten však byl možná ještě nebezpečnější, když se nejvýše vyšponoval do vzduchu hostující Rosa a Dúbravka měl opět co dělat, aby zasáhl.

Ikaunieks, jednoznačně nejaktivnější hráč Jihlavy, byl nezastavitelný a opět dostal šanci si zopakovat souboj s Dúbravkou, jeho lob ale minul libereckou bránu a Lotyš si za pár minut mohl sypat popel na hlavu. Po nepřehledné situaci v pokutovém území Vysočiny nařídil Berka druhou penaltu v zápase, Miloš Bosančič si s nabídnutou příležitostí poradil a zaznamenal svou první branku po návratu do Liberce.

V závěru mohl skóre převážit na stranu Jihlavy Ikaunieks, tomu však druhá trefa zůstala zapovězena, když ve stoprocentní šanci lotyšský forvard minul. Přípravný zápas třináctého s patnáctým týmem ligy tak skončil remízou.