FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Znojmo - FCSL 1:0
04.11.2013

Vítězná série juniorky skončila na jihu Moravy, Znojmo rozhodlo jedinou brankou

Znojmo/Liberec - Pět výher v řadě. Taková byla bilance naší juniorky před odjezdem na jih Moravy, kde se odehrálo 18. kolo Juniorské ligy. Víc gólových příležitostí měli paradoxně Liberečtí, jediný gól však vstřelilo domácí Znojmo, které o svém vítězství rozhodlo v polovině druhého poločasu.
18.kolo, pondělí 4.11.2013, 14:00, TJ Šatov
1. SC Znojmo FK 1. SC Znojmo FK
1:0
(0:0)
1. SC Znojmo FK: Drobisz (C) – Hrazdílek, Jurič, Simerský, Melecha – Šrámek, Stáňa – Hověz, Juhaňák (46. Le Minh), Uchenna – Sanusi (87 Janák).
FC Slovan Liberec: Zoul - Novotný, Lukes, Pokorný, Beníšek (C) - Soběslav, Bouška - Kaiser, Dydowicz, Frimmel (75. Linhart) - Káva.
Branky: 67. Uchenna. ŽK: 2:2 (60. Jurić, 88. Minh - 78. Bouška, 88. Pokorný). Rozhodčí: Adámková - Pelikán, Hanáková.

Liberecká juniorka přijela na jih Moravy jako třetí tým tabulky s hodně slušnou aktuální formou. Náš tým dokázal ve všech pěti předešlých střetnutí zvítězit a dalších zářez se snažil přidat i na půdě patnáctého Znojma.

Svěřenci trenéra Vavrušky navíc začali dobře a po devatenácti minutách si připravili první vážnější šanci. Káva se po efektivní narážečce dostal až před Drobisze, tomu udělal kličku, z ostrého uhlu už však zakončil pouze do boční sítě.

Domácí mladíci čekali v prvním poločase na gólovou příležitost marně a tak dvě minuty před odchodem do šaten znovu zahrozili Liberečtí. Dydowicz se drzým průnikem dostal až před znojemskou branku, tam ale kraloval zkušený brankář.

Lepší vstup do druhé pětačtyřicetiminutovky měli opět naši hráči. Dydowicz dostal až příliš volného prostoru a zpoza vápna vystřelil. Drobisz byl však na svém místě včas. Moravané se začali s přibývajícím časem osmělovat a dostávat se do nebezpečných příležitostí. Jednu takovou měl v 56. minutě Uchenna, jeho chytrý lob ale Zoul skvěle vyrazil a o následnou dorážku se postarali liberečtí zadáci.

Jediná branka, která rozhodla o osudu utkání tak přišla až v 67. minutě. Znojemský Stáňa pálil nejdříve do tyče, odražený balon se ale dostal k úplně osamocenému Ugwo Uchennovi, který prázdnou branku bez problémů trefil - 1:0.

Domácí vítězství mohl ještě o čtyři minuty později zpečetit Sanusi. Liberecký gólman si ale s jeho ranou dokázal poradit. Znojmo už si závěr pohlídalo a připravilo tak našemu týmů po více než měsíci nejtěsnější možnou porážku.