FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Hradec Králové - FCSL 3:1

dobrým výkonem jsme potrápili suveréna soutěže
19.kolo, sobota 19.4.2014, 12:00, Hradec Králové - Háječek
(0:1)
FC Slovan Liberec: Plechatý - Kameník (60´Prokopec), Kratochvíl, Kleiner, Bína - Daněk, Mečíř, Krpata, Slezák (45´Pasecký) - Žižka, Jína
góly: 27´Žižka - penalta
Diváci: 45

V sobotu 19.4. jsme zajížděli na hřiště suveréna této soutěže FK Hradec Králové. Ovšem od začátku utkání jsme dávali najevo, že jsme nepřijeli utkání nějak odehrát, ale snažili se domácí překvapit svou aktivitou. V prvním poločase se nám to dařilo, domácím jsme se v některých činnostech vyrovnali, byli jsme zdravě agresivní, napadali jsme rozehrávku domácích, získali spoustu míčů, ale vzápětí po zisku jsme o míč většinou přišli díky nekvalitnímu převzetí míče nebo nepřesnou zbrklou přihrávku, takže nás to stálo mnoho sil, které rychle ubývali. Díky dobrému napadání jsme šli do vedení, kdy Žižka ve 27´dobře vystihnul rozehrávku domácího brankáře, který ho zastavil za cenu faulu a my jsme dostali šanci zahrávat pokutový kop. K zahrávání se postavil sám faulovaný a penaltu proměnil na 0:1. Do druhého poločasu jsme šli s odhodláním pokračovat v nastoleném stylu hry, ale nezachytili jsme tlak domácích a již v 38´domácí po špatném bránění srovnali skóre na 1:1 a ve 44´po našem zahrávaném rohu, kdy jsme se dostatečně rychle nevraceli nás domácí potrestali gólem po rychlém protiútoku na 2:1. Potom nás od dalších gólů zachránil brankář Plechatý, kdy chytil několik samostatných nájezdů a dokonce chytil nařízenou penaltu. Skóre se opět měnilo v 61´ a to ve prospěch Hradce na 3:1 po nedůrazu v osobních soubojích ve středu hřiště. Tečku za celým utkání udělal svým neproměněných průnikem skrz obranu Prokopec, který měl před sebou pouze bránu, ale zamířil těsně vedle. Po fotbalové stránce jsou hráči Hradce o několik tříd lepší, ale i tak jsme dokázali, že jsme nepřijeli pouze bránit a odkopávat, ale snažili jsme se hrát fotbal, bohužel nás stálo mnoho sil zbytečné ztráty ihned po zisku míče a ty nám chyběli v druhém poločase, kde se naplno projevila fotbalová převaha domácích. Škoda, ale musíme na těchto základní fotbalových věcech jako je zpracování, přihrávka, držení míče silně zapracovat, abychom se v budoucnu dokázali vyrovnat soupeřům typu FK Hradec Králové.