FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Dukla 0:2
01.05.2016

Domácí prohra s FK Dukla Praha 0:2

Petr Šafář
Ve velmi důležitém utkání hráčky Slovanu celý zápas tahaly za kratší konec. Dukla Praha ukořistila cennou výhru a všechny tři body si odváží do Prahy.
N, neděle 1.5.2016, 14:00, Krásná Studánka
0:2
(0:1)
FK Dukla PrahaFK Dukla Praha
FC Slovan Liberec: Šulcová - Hančová, Jandová (76. Vencová), Novotná (K), Folprechtová (69. Tlustá) - Černá, Bobvošová (52. Klímová), Kutifelová, Sehnálková - Vacková - Mauerová (59. Siváková)
FK Dukla Praha: Frolíková - Kocková, Novotná, Senická, Kožíšková - Soukupová (41. Macečková), Lupačová (K) (77. Urbánková), Žočková - Houbová (73. Tomášková), Žilinská (62. Čechová), Krejcarová (66. Veselá)
Branky: 3. Houbová Nela, 62. Kožíšková Barbora
Rozhodčí: Patrman Petr - Kořínek Lukáš, Dušek Jakub.
ČK: 81. Frolíková (DUK).

Diváci: 40

Začátek zápasu dorostenky nezvládly, po nepřesné a zbrklé hře prohrávaly již v třetí minutě 0:1. Branku vstřelila po nedůsledné hře hráček Slovanu ve vlastním vápně Nela Houbová.

Další gólovou příležitost si připsala Dukla, když se střední obránkyně nezajistily. Samostatný nájezd Krejcarové ale zlikvidovala dobrým zákrokem brankářka Šulcová.

Slovaňačky od dvacáté minuty projevovaly snahu vyrovnat, ale chyběla větší přesnost a dobrá finální přihrávka.

V druhém poločase se hra nějak nezměnila, dorostenky se snažily s výsledkem něco udělat, ale chyběla jim přesnost a finální přihrávka.

Dukla hrozila v druhém poločase převážně po brejkových situacích, s kterými si na poslední chvíli obrana Slovanu vždy poradila.

Přesto v 62. minutě po přísně nařízeném trestném kopu z hranice velkého vápna nedala Barbora Kožíšková brankářce Šulcové žádnou šanci a Dukla se ujala vedení 0:2.

Konec zápasu si Dukla pohlídala a nepouštěla Slovan do brankových příležitostí. V 81. minutě brankářka Frolíková dostala červenou kartu za hraní rukou mimo pokutové území. Jelikož se nic dalšího již ve střetnutí nestalo, odvážejí si hostující fotbalistky zpět do hlavního města cennou výhru.

Sestřih branek si můžete prohlédnout v následujícím videu:

Josef Lexa (FC Slovan Liberec): První poločas ovlivnil brzký gól v naší síti po hrubé chybě. Nedokázali jsme se dostat do hry díky velkému množství nepřesností a špatným řešením situací. Druhý poločas byl o něco lepší, holky chtěly s výsledkem něco udělat, ale chyběla finální fáze a větší rvavost v zakončení. Díky tomu a dobře hrajícímu soupeři jsme se moc do nebezpečného zakončení nedostávali.