FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Bohemians 1905 - FCSL 2:4
24.10.2014

Druhá letošní výhra! Slovan zvládl gólovou přetahovanou v Ďolíčku a veze cenné tři body

Praha - Ve vršovickém Ďolíčku nastoupili od 20:15 svěřenci kouče Slováka k duelu z 15. příčky v tabulce, Jihlava totiž krátce před nimi porazila Brno. Brankovou přetahovanou však Slovan zvládl, když se hned dvakrát prosadil Dzon Delarge, který navíc v posledních dvou duelech skóroval už třikrát. To znamená, že naši hráči sestupové pásmo zase velmi rychle opouštějí.
12.kolo, pátek 24.10.2014, 20:15, Ďolíček
Bohemians Praha 1905 Bohemians Praha 1905
2:4
(1:1)
Bohemians Praha 1905: Švenger – Pauschek, Šmíd, Brabec, Šírl (46. Moravec) – Bartek, Jindřišek (C), Rada, Mosquera – Bratanovič – Mikuš (67. Lietava)
FC Slovan Liberec: Kolář – Mudra, Pokorný, Pimpara (46. Karišik), Fleišman (C) – Delarge, Obročník (85. Soungole), Pavelka (54. Luckassen), Ďubek, Frýdek – Šural
Branky: 45. Bratanovič, 48. Jindřišek (pen.) - 37. Pavelka, 62. Šural, 75. a 90+3. Delarge, ŽK: 20. Rada - 31. Obročník, 51. Ďubek, Rozhodčí: Hrubeš – Kotík, Arnošt.
Diváci: 4502

Hned v úvodu utkání se do velké šance dostal Josef Šural, který z úhlu postupoval sám na brankáře. Švenger mu ale svým včasným výběhem zmenšil střelecký úhel a nadvakrát našeho kanonýra vychytal. Ještě blíže první brance pak byl David Pavelka, který dostal uvnitř šestnáctky přesný míč od Delarge a levačkou napálil levou tyč Švengerovy branky! Klokani zahrozili na konci první desetiminutovky, Kolář byl ale u tyče včas a s prvním nebezpečným pokusem si bez větších obtíží poradil.

Mnohem více muselo mladému gólmanovi zatrnout o několik minut později. Nejprve si na centr vyskočil nehlídaný Mosquera a pouze těsně minul branku, mnohem vypjatější moment ale přišel po rozehrávce. Kolář nezpracoval ideálně těžkou malou domů, míč mu uskočil od nohy a už u něj byl Mosquera, brankář se ale stihl vrátit a přímý postup na bránu Mosquerovi překazil a domácí nakonec o míč přišli. V 18. minutě pak napřáhl k ráně Jindřišek, balon těsně před Kolářem skočil a ten tak raději pouze vyrážel na roh.

Na řadě byl s ofenzivou opět Slovan. Delarge dostal pěknou přihrávku na pravé křídlo, seběhl si do vápna a přízemním centrem hledal Josefa Šurala, toho ale od míče dělily centimetry a do sítě ho tedy uklidit nedokázal. Následovala spíše klidnější fáze hry, kdy si ani jeden z týmů nedokázal vypracovat nějakou výraznější příležitost, úvodní ofenzivní smršť tedy již pominula.

O to více překvapivá byla úvodní branka, když se 37. minutě chybovala domácí obrana, míči se zcela osamocen dostal před brankou David Pavelka a chladnokrevně prostřelil brankáře Švengera. Už se pomalu zdálo, že se do kabin půjde za těsného vedení našeho týmu, chybovala také naše obrana. Ve vápně nechala zcela nehlídaného Elvise Bratanoviče, kterého našel přesným pasem Mikuš, a balkánský útočník tváří v tvář Kolářovi parádním lobem vyrovnal.

Úvod druhého poločasu přinesl na trávníku v Ďolíčku sporný moment. Sudí Hrubeš posoudil souboj Fleišmana se Šmídem v šestnáctce jako nepovolený a bez váhání ukázala na značku pokutového kopu. K míči se postavil Josef Jindřišek a nekompromisně zamířil k tyči, čímž nedal Kolářovi, který navíc skákal na druhou stranu, žádnou šanci zasáhnout. O několik minut později navíc musel pro zranění, které ho trápilo již po vstřelené brance, střídat David Pavelka.

Emotivní moment přišel také posléze. Švenger na poslední chvíli vyběhl a vyrazil míč před Šuralem, k odraženému balonu se ale dostal Kevin Luckassen a bez přemýšlení vypálil na opuštěnou branku. Jeho střelu vyrazil bránící Šmíd patrně rukou, rozhodčí ale k překvapení našich hráčů celou situaci nepostřehl a kopal se pouze roh.

I tak se ale Slovan brzy dočkal vyrovnání. Kevin Luckassen poslal uvnitř vápna nebezpečný křižný pas před branku a Josef Šural na něj tentokrát dokázal v pádu dosáhnout, čímž zblízka překonal gólmana Švengera a svým šestým přesným zásahem v této sezoně srovnal stav na 2:2. Domácí si vedení chtěli vzít zpět a příležitost k tomu měl Bratanovič, který po Lietavově přihrávce postupoval sám na brankáře a stejně jako v závěru první půle se tváří v tvář Kolářovi pokusil o lob, ale tentokrát těsně minul.

Co se nepodařilo domácím, to zvládl náš tým. Na hranici šestnáctky se do míče opřel konžský střelec Dzon Delarge a s přehledem ho uklidil do levého dolního rohu branky. Během oslav navíc přiletěla na Tomáše Ďubeka z hlediště lahev koly a nepříjemně ho zasáhla do zad, což vedlo ke krátké debatě všech rozhodčích, utkání ale pokračovalo dále. Zareagovat mohl Rada, ten ale z dobré pozice poněkud přehnal své úsilí a zamířil několik metrů nad branku.

Klokani se s výsledkem nehodlali smířit a o několik momentů později měli další velkou šanci. Přímý kop nedokázala obrana odkopnout do bezpečí a uvnitř velkého vápna pálil Jindřišek, jehož pokus mířil mimo a za Kolářova záda ho musel doklepnout Bratanovič. Ten ale stál v ofsajdu a branka nemohla platit. V samotném závěru pak parádně pálil z dálky Ivan Lietava, ještě lépe si ale počínal Ondřej Kolář, který v letu dokázal míč vyrazit na břevno a na roh.

A to stále nebyl konec. V nastavení se po rychlém brejku sám před brankářem zjevil Dzon Delarge a přesným zakončením pečetil skóre utkání na vítězství Slovanu poměrem 4:2. Náš tým tak vybojoval svou druhou letošní výhru.