FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Dynamo Drážďany - FCSL 5:0
25.03.2017

Juniorka na Dynamo Drážďany nestačila a prohrála 0:5

Drážďany - V sobotu od 13 hodin naskočila juniorka doplněná o několik hráčů z A-týmu proti Dynamu Drážďany. Proti podobně mladé sestavě celku 2. Bundesligy čekala mladíky velmi zajímavá konfrontace. I přes solidní výkon z prvního a začátku druhého poločasu si však nakonec Slovan odvezl porážku 0:5.
Sportpark Dresden, sobota 25.3.2017, 13:00, Weissig
Dynamo Drážďany Dynamo Drážďany
5:0
(1:0)
Dynamo Drážďany: Wiegers – F. Müller, Modica, J. Müller, Heise - Hartmann (C) – Hilßner, Lambertz, Fluß, Stefaniak – Testroet (65. Landgraf).
FC Slovan Liberec: Kolář - Šustek, Dvořák, Chlumecký, Heppner - Bosančič - Vůch, Dudek, Sixta, Barac (44. Čuřík) - Da Silva.
Branky: 1:0, 2:0 Testroet (10., 50.), 3:0, 4:0 Lambertz (65., 78.), 5:0 Heise (84.).
Diváci: 300

Do utkání vstoupilo lépe Dynamo, které se po necelé čtvrthodině hry také dostali do vedení. Po rychlém brejku se míč po straně posunul až k vápnu Slovanu, kde následoval centr k penaltovému puntíku a domácí tým se po přesném zakončení dostal do vedení. Náš tým se nechtěl něchat zahanbit a rychle vyrovnal hru, dlouho se však svěřencům trenéra Čapka nedařilo prosadit se k zakončení.

Prosadit se přes defenzivu Drážďan nebylo pro juniory vůbec snadné. Německý tým byl velmi silný na míči a vycházel především z poctivé hry. Slovan si i tak vytvořil dvě zajímavé příležitosti, kdy se po rychlém brejku dostal až před brankáře soupeře, ten si však s oběma zakončeními poradil. V závěru první půle přišla komplikace v podobě zranění Jakuba Barace, kterého na hřišti nahradil Čuřík.

Hned na startu druhé půle se Dynamo prosadilo podruhé. Domácí pronikli po levé straně, po centru do vápna proklouzl útočník Drážďan mezi stopery a překonal gólmana Koláře. Slovan si následně vytvořil zajímavé příležitosti a mohl skóre změnit. Egon Vůch postupoval z levé strany na branku, nicméně v rozhodujícím momentě mu balon uskočil z kopačky a mladý záložník minul.

O chvíli později po centru hlavičkoval z blízkosti branky Chlumecký, ale ani on nemířil přesně. Od té doby přebralo Dynamo otěže utkání a na hřišti mělo převahu. Před kulisou asi tří stovek fanoušků si počínalo rychleji a techničtěji a s blížícím se závěrem se postaralo hned o tři další branky, které si byly velmi podobné - po povedené kombinaci pálil střelec z malého vápna do odkryté branky.

Slovan tak nakonec i přes solidní výkon zejména z první půle a začátku druhého poločasu podlehl Dynamu Drážďany 0:5.