FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Jablonec 3:0
12.03.2018

Juniorka ovládla Podještědské derby, Jablonec porazila 3:0

Liberec - Slovan slaví výhru v malém Podještědském derby! Na umělém trávníku ve Frýdlantu si s Jabloncem poradila vysoko 3:0 a poskočila do elitní šestky, která zajišťuje postup do skupiny o titul.
21.kolo, pondělí 12.3.2018, 13:00
3:0
(2:0)
FK JablonecFK Jablonec
FC Slovan Liberec: Nguyen – Köstl (5. Prokš), Knejzlík (86. Šustek), Vrabec, Baláž, Heppner, Havelka, Dvořák, Ševčík (79. Doležal), Kristian, Gembický (69. Micovčák).
FK Jablonec: Richter – Piroch, Jankovič, Petržilka, Diviš (86. Maqastena), Pleštil, Hlůže (82. Dostál), Kebísek (42. Schön), Čvančara (75. Vitkovič), Kubista M., Hajdo.
Branky: 8. Vrabec, 25. Ševčík, 77. Knejzlík. Rozhodčí: Královec – Wilczek, Koval. ŽK: 49. Ševčík - 42. Diviš, 64. Kubista.

Hned v úvodu přitom zahrozili hosté, kteří se postarali o první akci utkání. Nguyen však svůj tým podržel a vzápětí se Slovan dostal do vedení. Milan Vrabec dostal skvělou přihrávku za obranu a z úhlu po samostatném sólu překonal brankáře. Jablonečtí mohli po jedenácti minutách srovnat, ale Pleštil minul libereckou branku.

Namísto toho šel Slovan po necelé půlhodině do dvougólového trháku. Na křižnou přihrávku velkým vápnem si z druhé vlny seběhl Petr Ševčík a bez potíží uklidil míč do sítě. Ještě před přestávkou se podobnou akci snažil připravit Gembický, nikdo z jeho spoluhráčů však tentokrát nedokázal vypálit, stav tedy zůstával 2:0.

Ve druhé půli se začaly dít věci až po půlhodině, kdy během minuty mohli skórovat Knejzlík a Ševčík, tentokrát je ale vychytal brankář Richter. V sedmdesáté minutě zase hlavičkoval na zadní tyči osamocený Micovčák do prázdné branky, ale tu těsně minul. Zato o chvíli později už bylo vedení Slovanu tříbrankové.

Karel Knejzlík dostal balon za obranu, z pravé strany postupoval sám na brankáře a přesnou ranou levačkou přidal další zásah. V závěrečné desetiminutovce mohl přeci jen Jablonec snížit, když byla po souboji ve vápně odpískána penalta. K té se postavil Jaroslav Diviš, ale Nguyen směr jeho rány vystihl a penaltu zneškodnil.

Skóre už se v posledních minutách nezměnilo, Slovan tak v malém Podještědském derby zvítězil 3:0.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): Začátek zápasu nebyl úplně podle našich představ. Soupeř si nejprve vytvořil velkou šanci a vzápětí se nám zranil Köstl, který musel střídat. V sedmé minutě jsme se ovšem dostali do vedení a začali jsme si počínat aktivněji. Po další pěkné akci přidal Ševčík druhý gól na 2:0. Začátek druhého poločasu byl z naší strany opět poněkud nervózní, dělali jsme chyby, ale ty jsme zvládli napravit. Poté jsme dali ještě třetí gól a zlomili jsme tím zápas v náš prospěch. Nguyen ještě v závěru zlikvidoval penaltu. Celkově to bylo podle mě zasloužené vítězství po dobrém výkonu celého týmu.