FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Hradec Králové - FCSL 0:2
24.10.2016

Juniorka si připsala cenný skalp! Na východě Čech si vyšlápla na Hradec

Dominik Jakubec
Hradec Králové - Stejně jako A-tým nastoupila juniorka v 11. kole na Hradec Králové. A také tento duel skončil stejným výsledkem. Slovan dokázal proti Votrokům zvítězit 2:0 a připsal si tak velmi cenné tři body, Hradec totiž ještě před tímto kolem vedl Juniorskou ligu.
11.kolo, neděle 23.10.2016
FC Hradec Králové FC Hradec Králové
0:2
(0:2)
FC Hradec Králové: Dunda – Dostál, Vyšehrad (C), Václavek, Holeš – Brokeš – Habrman, Chocholatý (75. Petřík), Šejvl (67. Fenc), Novák – Zbudil.
FC Slovan Liberec: Franc – Blažek, Heppner, Šustr (C), Lesniak, Bláha, Nitrianský, Barac (80. Šulc), Micovčák (87. Kazda), Pospíšil (67. Chlumecký), Hadasčok (75. Čuřík).
Branky: 21. Pospíšil, 40. Barac. ŽK: 27. Šustr, 82. Čuřík.

Po vlažnějším začátku začala postupně naše juniorka posílená o několik hráčů A-týmu přebírat otěže utkání. Po čtvrthodině hry přišla první větší šance, když Hadaščok jen těsně minul domácí branku. O chvíli později už ale Slovan šel do vedení. Po dobrém centru do pokutového území se ve vápně nejlépe zorientoval Radek Pospíšil, který ve skrumáži našel míč a poslal ho do sítě.

Jen o chvíli později už to mohlo být o dvě branky. Hadaščok se ocitl v dobré palebné pozici, ale míč nasměroval jen do boční strany brankové konstrukce. I přes šance na obou stranách už se pomalu zdálo, že po poločase povede Slovan o jednu branku. Jakub Barac se při signalizované výhodě dostal ke střele z dobré pozice a nedal brankáři šanci.

Stejný hráč mohl hned po změně stran ještě zvýšit vedení Slovanu, ale uvnitř vápna těsně minul Dundovu branku. Na druhé straně zase pro změnu na bližší tyči hlavičkoval Chocholatý, který však zblízka rovněž nemířil přesně mezi tři tyče. Hra se vyrovnala a příležitosti přibývaly na obou stranách, skóre se však ani po jedné z nich neměnilo.

V závěru byla navíc hra čím dál více kouskována střídáními a dalšími přerušeními. Habrman nedokázal odražený míč pět minut před koncem nasměrovat na branku. Micovčákův centr těsně před koncem také nenašel žádného adresáta, který by dokázal zakončit. Skóre už se tedy v závěrečných minutách nezměnilo a Slovan si připsal velmi cenný skalp celku, který před tímto kolem vedl tabulku Juniorské ligy.