FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Dukla 4:1
17.10.2016

Juniorka si proti Dukle zastřílela a zvítězila 4:1

Liberec - Po reprezentační pauze se do zápasového rytmu vrátila v pondělí také juniorka. Na Městském stadionu přivítala pražskou Duklu a o své výhře rozhodla už v první půli. Před přestávkou vedla již 3:0 a tříbrankovým rozdílem duel také skončil.
10.kolo, pondělí 17.10.2016, 11:00
4:1
(3:0)
FK Dukla PrahaFK Dukla Praha
FC Slovan Liberec: Porcal – Heppner, Šustr (C), Lesniak (67. Prokš), Bláha, Nitrianský, Šulc (81. Šustek), Da Silva, Micovčák (63. Dudek), Hadaščok (74. Barac), Kubyškin (75. Pospíšil).
FK Dukla Praha: Czehowsky – Luong Nguyen, Brejcha (63. Vlček), Gábor (55. Brabenec), Kozel, Šahini, Stýblo, Vopat (C), Koval (70. Dancák), Hájek (46. Douděra), Kaník.
Branky: 14. Šulc, 38. Hadaščok, 45.+1. Da Silva, 67. Hadaščok - 85. Vopat. Rozhodčí: Vít - Kříž, Poživil. ŽK: Hadaščok - Kaník.

Do utkání vstoupila naše juniorka velmi aktivně. Brzy měl velkou šanci Hadaščok, jehož ránu z první však dokázal hostující brankář vyrazit. O několik minut později však již šli naši mladíci do vedení. Z pravé strany přilétl do šestnáctky prudký cent, který ve skluzu usměrnil Jan Šulc až do sítě.

Slovan měl i nadále herní převahu, přesto mohla Dukla vyrovnat. Po jedné ze standardní situaci už se dokonce ve 24. minutě radovala, nicméně gól nemohl být pro faul na brankáře Porcala uznán. Naopak na druhé straně mohl zvýšit Bláha, tentokrát si však na brankáře nepřišel.

Závěr poločasu však vyšel naší juniorce na jedničku. Nejprve propadl míč po rohu na malé vápno, kde ho Vojtěch Hadaščok nadvakrát dopravil do branky, a už nastaveném čase se Slovan radoval potřetí. Micovčák přiklepl míč Wesleymu Da Silvovi a jeho parádní volej skončil v rohu brány.

Po poločase domácí trochu polevili, čehož se Dukla snažila využít. Vopat však pálil těsně vedle. Naopak další gól měl na kopačce opět velmi aktivní Bláha, jehož dalekonosný pokus však parádním zákrokem vyrazil Czehowsky. I tak se ale náš tým branky dočkal. Po centru z pravé strany sice jeden z útočících hráčů trefil břevno, nicméně dobře postavený Vojtěch Hadaščok pohotově dorazil míč do sítě.

Slovan neměl s luxusním náskokem kam spěchat, i tak si ale vytvářel i další šance. Dudek se s míčem prodral až do šestnáctky, ale s jeho střelou si Czehowsky poradil. A branky se tak dočkali hosté. Ladislav Vopat běžel sám na brankáře a přesným zakončením obstaral alespoň čestný gól. I tak si však naše juniorka závěr pohlídala a přehrála Duklu 4:1.