FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Ostrava 5:0
18.08.2014

Juniorka smetla Baník pěti góly, Frimmel nasázel čistý hattrick

Lukáš Michalík
LIBEREC - Ve čtvrtém kole Juniorské ligy hostila naše juniorka na Městském stadionu naděje Baníku Ostrava. Ve formě hrající hráči Slovanu si s moravským soupeřem bez problému poradili a již po prvním poločase bylo prakticky rozhodnuto. Na straně Slovanu bylo k vidění několik velice kvalitních individuálních výkonů. Vedle Frimmela, který za jedenáct minut stihl čistý hattrick, zaujal také testovaný Brazilec Marcos Calazans. Naši junioři se zásluhou třech bodů posunuli v tabulce na průběžné druhé místo.
4.kolo, pondělí 18.8.2014, 13:00, Městský stadion - Jeronýmova ul.
5:0
(4:0)
FC Baník OstravaFC Baník Ostrava
FC Slovan Liberec: Hroššo – Zitka, Chlumecký, Bong, Bělíček - Kaiser (79. Polívka), Ondráček (71. Vojtěšek), Dydowicz, Marcos (75. Krejčí) - Luckassen (67. Souza), Frimmel (67. Ambrož).
FC Baník Ostrava: Macej – Byrtus, Kaša, Špavelko, Helešič - Petrus (72. Fojtík), Behan (46. Tomšů), Půda (57. Szorkowski), Čech - Kundrátek (46. Šašinka), Opatřil.
Branky: 21., 26. a 32. Frimmel, 43. Marcos, 88. Dydowicz. Rozhodčí: Pechanec – Kříž, Mrkáček. ŽK: Byrtus, Helešič (OVA).
Diváci: 120

Úvodní desetiminutovka se nesla spíše v opatrnějším duchu. Obě mužstva se oťukávala a hra se odehrávala převážně ve středu hřiště. Ve 14. minutě postupoval středem hřiště liberecký Marcos, jenž si všiml na pravé straně nabíhajícího Kaisera, který se ocitl ve slibné pozici, ale střelou doprostřed branky trefil pouze připraveného gólmana Baníku Maceje.

Po dvaceti minutách hry začali mít výrazně navrch naši hráči, což se zanedlouho projevilo také na ukazateli skóre. Ve 21. minutě předvedl fotbalovou parádu Brazilec Marcos. Na levé straně se nejprve chytře zbavil svého strážce, navedl si balón do středu hřiště a následně ideálním způsobem prostrčil míč na Denise Frimmela, jenž si tváří v tvář brankáři věděl rady.

O pět minut později bylo manko Ostravanů již dvougólové, přičemž rukopis střelce totožný. Domácí vysunuli pressing a donutili Baník k chybě v rozehrávce, po níž se před Macejem zjevil opět zcela osamocený Denis Frimmel, který potvrdil pověst kanonýra a chladnokrevně zvýšil náskok Slovanu.

Touto dobou už měli svěřenci trenéra Vavrušky otěže duelu pevně ve svých rukách, soupeře dostávali pod tlak a téměř jej nepouštěli za polovinu hřiště. Vyústěním tohoto stavu byl třetí gól do ostravské sítě. Ve 32. minutě našel Dydowicz kolmicí Bělíčka, ten šikovně posunul míč na Marcose, který ještě vyšperkoval pozici pro Denise Frimmela a ten za jedenáct minut zkompletoval čistý hattrick.

Krátce před koncem prvního poločasu se skóre měnilo počtvrté. Naši mladíci znovu donutili vysokým napadáním soupeře k chybě, míče se chopil Frimmel, jenž přihrávkou oslovil Marcose Calazanse, který si ještě pohrál s jedním z ostravských beků a poté tvrdou střelou levačkou nedal Macejovi šanci.

Po změně stran zahrozil po standardce Bělíčka útočník Luckassen, ale jeho hlavička o několik decimetrů minula pravou tyč ostravské branky. Na první velkou šanci si Ostravané museli počkat až do 63. minuty. Po přihrávce Šašinky se řítil sám na Hrošša střídající Szorkowski, ale jeho křižnou střelu stačil slovenský brankář vytěsnit na rohový kop.

Slovan odpověděl střelou Kaisera, kterého uličkou vybídl s chutí hrající Dydowicz, ale proti střele drobného křídelníka se vytáhl gólman Macej. V 86. minutě mohl Baník alespoň korigovat, ale po závaru v pokutovém území domácích orazítkoval Byrtus jen tyč.

Místo čestného gólu tak Moravané rozehrávali od středového kruhu pošesté. Po rychlém protiútoku předvedl povedenou individuální akci Daniel Dydowicz, který prošel středem obrany jako nůž máslem a tvrdou střelou rozvlnil síť za Macejovými zády popáté. Naše juniorka tak deklasovala Baník 5:0 a posunula se v tabulce na průběžnou druhou pozici.

David Vavruška (FC Slovan Liberec):

Dneska budu hodnotit dva poločasy. První půle byla z naší strany velmi dobrá, byla tam spousta výborných individuálních výkonů. Ve skvělém světle se předvedl Brazilec Marcos, kterého zkoušíme, Denis Frimmel má teď štěstí na koncovku, vyskytuje se ve správných prostorách. Celkově tam nebylo slabšího hráče, celkově ty individuální výkony zvedaly ten týmový a naopak. Takže první poločas byl výborný a měli jsme i spoustu šancí. Řekli jsme si, že ve druhém poločase budeme hrát stejně, ale bohužel jsme pod tlakem vysokého náskoku trošičku polevili. Ani ne tak v držení balónu, jako spíše v ochotě a vůli jít dopředu za dalším gólem, což mě trochu mrzí.