FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Č. Budějovice 3:3
18.05.2016

Juniorka třikrát vedla, přesto se rozloučila s domácím hřištěm remízou

Kryštof Rossmann
Liberec - Divokou přetahovanou mohli vidět fanoušci, kteří zavítali na duel 34. kola Juniorské ligy. Slovan se hned třikrát dokázal dostat do vedení, nakonec ale bere pouze bod za remízu 3:3.
34.kolo, středa 18.5.2016, 13:00, hř. MěS Jeronýmova
3:3
(2:2)
SK Dynamo Č. Budějovice "B"SK Dynamo Č. Budějovice
FC Slovan Liberec: Garčár – Karišik, Šustr, Bláha, Chlumecký (63. Tvrzník), Dydowicz (78. Káva), Barac (74. Šustek), Pospíšil, Krejčí (63. Doležal), Frimmel (K), Čuřík
SK Dynamo Č. Budějovice "B": Luksch – Hric, Tomášek (K), Štifter (78. Vaněk), Bálek, Švantner, Jenne, Janoch (60. Řezáč), Kadula, Vít, Funda (46. Kořínek)
Branky: 5. Frimmel, 14. Frimmel, 53. Čuřík – 9. Kadula, 31. Švantner, 81. Kadula. Rozhodčí: Váňa – Koval, Kříž. ŽK: 51. Šustr, 66. Tvrzník (oba LIB).

Do utkání vstoupili mnohem lépe Liberečané. Již po pěti minutách se poprvé měnilo skóre. Denis Frimmel navázal na dobrou formu z předchozích zápasů a po krásném pasu za obranu i neméně vyvedeném zpracování propálil českobudějovického gólmana. Jenže radost domácím fanouškům nevydržela dlouho.

Záhy se totiž k exekuci přímého volného kopu zahrávaného těsně za půlící čárou postavil Jindřich Kadula. Ten vyslal tvrdou dělovku a míč k překvapení všech s přispěním břevna zaplul až za Garčára. Ani našemu mužstvu ale netrvala odpověď dlouho. A opět se o gól postaral Denis Frimmel. Znovu obdržel vyvedený centr k pravé tyči a znovu nedal Lukschovi šanci.

O pár chvil později mohlo být vedení Slovanu ještě vyšší, nicméně tentokrát vyšel ze souboje tváří v tvář úspěšněji strážce svatyně Dynama. V následujících minutách se tempo hry zklidnilo, nicméně těsně po odbití poloviny hrací doby bylo přesto vyrovnáno. Patrik Švantner vystihl zpětnou přihrávku protihráče, oběhl Garčára a s ledovým klidem zakončil mezi tři tyče.

Krátce po přestávce mohl dokonce stejný hráč převážit misky vah na stranu černo-bílých, jeho hlavička po vyvedeném centru z pravé strany však nakonec zamířila pouze těsně vedle spojnice tyčí. To Martin Čuřík byl na druhé straně mnohem úspěšnější. Po přesném centru napříč celým pokutovým území nasměroval svoji ránu přesně pod břevno.

Zanedlouho horní tyč zařízení naopak hostům pomohla. Po nepřehledné situace v pokutovém území ji napálil Frimmel, následné dva projektily spoluhráčů dokázal zneškodnit Luksch. Jak důležité byly tyto zákroky se ukázalo v 81. minutě, kdy České Budějovice vyrovnaly. Jindřich Kadula podruhé ve střetnutí napřáhl a z dvaceti metrů poslal míč přesně k tyči.

V závěru se oba celky snažily přetavit zběsilé akce ve vítězství, ale nakonec již ani jedno mužstvo neskórovalo. Slovan odehraje své poslední utkání v letošní sezóně v neděli na půdě pražských Bohemians.