FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Pardubice - FCSL 1:2
27.07.2016

Juniorka v generálce přehrála Pardubice 2:1

Pardubice - Na závěr přípravy nastoupila naše juniorka na východě Čech proti druholigovým Pardubicím. Silného soupeře se svěřenci trenéra Pavla Čapka nezalekli a připsali si cenný skalp, když dokázali zvítězit 2:1.
0.kolo, středa 27.7.2016, 17:00
FK Pardubice FK Pardubice
1:2
(1:1)
FK Pardubice: Stejskal – D. Pánek (11. Nikodem), Kejmar, Řehák, F. Pánek – J. Bláha, Gašpar, Málek, Vavrouš – Valenta, Huf.
FC Slovan Liberec: Konečný (46. Franc) – Čuřík, Šustr, Chlumecký, Heppner, Sixta, O. Bláha, Micovčák, Machuča, Šulc, da Silva.
Branky: 33. Huf – 37. Šulc, 68. Machuča.

Úvodní minuty utkání žádné výraznější vzrušení před jednou či druhou brankou nepřinesly. Naopak nepříjemností pro domácí bylo zranění Pánka, kterého musel už krátce po startu utkání nahradit Nikodem. Ani po vynuceném střídání se ale obraz hry neměnil a stále se bojovalo především o střed pole.

Až po půlhodině došlo také na větší šance a branky. Do vedení se dostali domácí, když David Huf uvnitř šestnáctky napřáhl ke střele a nedal Konečnému šanci zasáhnout. Naše juniorka ale zareagovala velmi rychle. Jen o čtyři minuty později přilétl na zadní tyč dobrý přízemní centr, který dokázal Jan Šulc uklidit do sítě.

Po první pětačtyřicetiminutovce tak bylo skóre vyrovnané. Start druhé půle na tom nic nezměnil, nicméně v 68. minutě se Slovan dokázal dostat do vedení. Po sérii chyb v domácí defenzivě se balonu chopil Ondřej Machuča a přesnou ranou dokonal obrat na 2:1.

Domácí druholigový tým se snažil s výsledkem něco udělat, s defenzivou a brankářem Francem za jejími zády si však nevěděli rady. Juniorka tak nakonec těsné vedení udržela a připsala si na závěr přípravy cenný skalp druholigového soupeře.