FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slavia - FCSL 9:0
24.07.2016

Liberecké fotbalistky nestačily v prvním přípravném utkání na Slavii

Petr Šafář
Pražská Slavia i ve svém třetím utkání v letní přípravě zvítězila, tentokrát porazila liberecký Slovan v severočeských Heřmanicích, kde je úřadující mistr ligy na dvoudenním soustředění. Pro Severočešky se jednalo o první přípravný duel.
příp., sobota 23.7.2016, 11:00, Heřmanice v Podještědí - tráva
SK Slavia Praha SK Slavia Praha
9:0
(4:0)
SK Slavia Praha: 1. pol.: Votíková - Hloupá, Juračková, Budošová, Tomášková - Divišová, Veselá, Pěničková, Matějková, Blomquist - Kožárová
Slavia : 2. pol.: Votíková - Tomášková (67. Hloupá), Juračková (67. Matějková), Budošová (60. Pěničková), Dědinová - Bartoňová, Svitková, Bartovičová, Divišová (67. Kožárová), Chlastáková – Skálová
FC Slovan Liberec: Zelená - Tůmová, Pižlová, Hančová (55. Košková), Černá - Němečková - Kutifelová, Fritzová, Mukařovská (89. Banyiová) , Brázdová (60. Mikysková) - Jarchovská
Branky: 21., 24. Divišová, 32., 74. Kožárová, 2. Blomquist, 48. Hančová vl., 55. Bartoňová, 59. Chlastáková, 60. Skálová
Diváci: 30

Slávistky otevřely skóre po průniku Veselé z pravé strany, její pokus ještě zastavila tyč, ale testovaná Američanka Blomquist už se nemýlila - 0:1. Pak na druhé straně zahrozila Jarchovská, ale to bylo od libereckých na dlouhou dobu vše.

Na 2:0 zvýšila po přihrávce od Hloupé Divišová. Ve 23. minutě už to bylo 0:3, aktivní Blomquist přesným křižným centrem našla Divišovou, která neměla problém překonat brankářku Zelenou, jinak kmenovou golmanku sešívaných, která si ale v dnešním zápase vyzkoušela jaké to je chytat za libereckou obranou.

Po půlhodině hry a dlouhém balonu od krajní obránkyně Hloupé a hlavičce Kožárové přesně k tyči se skóre přepisovalo znovu - 0:4. Poslední příležitost první půle měla Veselá, Zelená však její samostatný únik vychytala.

Slavia do druhého poločasu poslala hodně obměněnou sestavu, to trenér Slovanu Dvořák tolik hráček na střídání neměl, a tak byly slávistky i nadále aktivnějším celkem. Tři minuty po pauze zatáhla před bránu míč Svitková a liberecká Hančová ho nešťastně ve skluzu umístila do vlastní sítě - 0:5.

Hráčky v modrých dresech byly relativně blízko gólu po přímém kopu Brázdové, její střela se však jen otřela o břevno. Následně dobrý presink slávistek a nejistou rozehrávku Liberce potrestala Bartoňová, která si sama před brankářkou dovolila i kličku a zvýšila na šestigólový rozdíl.

Tvrdou ranou pod břevno pak na 0:7 upravila Chlastáková a za další minutu se po přihrávce Bartoňové mohla z další branky radovat Skálová. O závěrečný gól se postarala střelou po zemi Kožárová - 0:9. Tři minuty před koncem pak ještě utekla sešívané obraně rychlá Jarchovská, Votíková ale její pokus vyrazila.