FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Teplice - FCSL 4:0
19.10.2016

Na úvod mezinárodní Future Team Ligy podlehla juniorka Teplicím

Liberec - Ve středu v 15 hodin vstoupila naše juniorka do nového ročníku Future Team Ligy. První utkání jí ovšem nevyšlo. Na Teplice, kterým v předminulém kole Juniorské ligy podlehla 0:3, nestačila a také tentokrát si připsala porážku.
1.kolo, středa 19.10.2016, 15:00
FK Teplice FK Teplice
4:0
(2:0)
FK Teplice: Chudý – Berešík, Švejda Z., Geoffrey, Kukec, Bílek, Martirosjan, Šup, Hasil, Tsiskaridze, Richter.
Náhradníci: Švejda R. – Svoboda, Kučera, Tesař, Hruštinec.
FC Slovan Liberec: Franc – Lehoczki, Gembický, Šustek, Barac, Micovčák, Pospíšil, Prokš, Čuřík, Kazda, Blažek.
Náhradníci: Plechatý – Heppner, Lábek, Baláž, Hanuš, Šulc.
Branky: 36. Geoffrey, 39. Kukec, 51. Šup, 63. Šup.

Mezinárodní soutěž Future Team Liga, v níž kromě českých celků nastupují také německé týmy, začala svůj druhý ročník netradičně až v říjnu. Hned na úvod zamířil Slovan na půdu Teplic, které se v posledních týdnech v Juniorské lize prezentují ve skvělé formě. Právě juniorky dostávají v této lize největší prostor, neboť mohou do utkání nastupovat hráči do třiadvaceti let s maximálně třemi výjimkami.

Do Teplic vyrazil Slovan s omlazenou sestavou, svou šanci dostali hráči, kteří neměli v posledních týdnech vysoké herní vytížení. V úvodních minutách drželi naši mladíci s Teplicemi krok a dlouho to vypadalo, že první půle skončí bez branek. Závěr první pětačtyřicetiminutovky však Slovanů vůbec nevyšel.

V 36. minutě využil dobrou příležitost Chinedu Geoffrey, který poslal severočeského soupeře do vedení. A jen o tři minuty později se skóre měnilo po druhé. Tentokrát překonal brankáře France zkušený Davor Kukec, jenž pečetil výsledek prvního poločasu na 2:0 pro domácí tým.

Zaskočeným hráčům Slovanu nevyšel ani vstup do druhé půle. Už po šesti minutách se Tepličtí znovu prosadili, když se trefil Dominik Šup, a rozdíl mezi oběma týmy tak dál narůstal. Právě Dominik Šup navíc po hodině hry obstaral i čtvrtou branku.

Znovu se již skóre neměnilo, Slovan tak do letošního ročníku Future Team Ligy vstoupil v omlazené sestavě porážkou 0:4.