FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slovácko 2:1
19.04.2014

Slovan otočil nepříznivé skóre a porazil Slovácko 2:1

Michal Vít
Slovan v rámci 25. kola Gambrinus ligy porazil U Nisy Slovácko 2:1. Vítězství se však nerodilo lehce. V prvním poločase byli hosté lepším týmem a zaslouženě vedli 1:0. Do druhé půle však naši hráči naskočili s daleko aktivnějším pojetím a otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. Díky vítězství jsme se pak zapsali do historie Gambrinus ligy jako třetí tým, který v samostatné první české lize získal více jak tisíc bodů.
25.kolo, sobota 19.4.2014, 16:00, U Nisy
2:1
(0:1)
1.FC Slovácko1.FC Slovácko
FC Slovan Liberec: Kovář - Coufal, Rajnoch, Pimpara, Pokorný - Kolár (46. Djika), Pavelka, Jarolím (89. Sackey), Obročník (74. Budnik), Frýdek - Luckassen
1.FC Slovácko: Heča - Kuncl, Rada, Košút, Šimko - Diviš (77. Trávník), Petr, Šumulikoski, Valenta (86. Lukáš), Kerbr - Došek
Branky: 68. Rajnoch, 83. z pen. Jarolím - 22. Kerbr, ŽK: 31. Diviš, 56. Petr, 62. Šimko, 84. Trávník, ČK: 82. Kuncl, Rozhodčí: Hrubeš - Kordula, Filípek
Diváci: 3480

Nový realizační tým udělal hned tři změny v základní sestavě, když od úvodních minut poslal na hřiště Pokorného, Obročníka a Luckassena. Frýdek se tak mohl z obrany posunout na levou zálohu. Pouze na lavičku usedlo ukrajinské duo Rybalka - Budnik. Trenéří stále nemohli počítat s Kováčem, Fleišmanem, Šuralem, Karišikem a dlouhodobě také s Delarge.

Samotné utkání přineslo viditelné problémy Slovanu v defenzivní činnosti, když hosté rychlými kombinacemi snadno procházeli až do pokutového území. Po několika slibných náznacích Slovácka se hosté gólově prosadili ve 22. minutě, kdy si Kerbr zpracoval míč ve vápně, kličkou se zbavil obránce a přesnou ranou poslal Slovácko do vedení - 0:1. Slovan se trápil a první příležitost si vypracoval až ve 36. minutě, kdy Luckassen po vráceném přímém kopu z otočky těsně minul šibenici hostující svatyně. Hosté kontrovali uličkou na Valentu, kterému vypíchl balón Pimpara tak nešťastně, že míč mířil přímo do branky. Kovář ale naštěstí díky rychlé reakci stačil balón vytěsnit do bezpečí. I tak ale šli naši hráči do šaten za nepříznivého stavu.

Do druhé půle vstoupil Slovan jako vyměněný a odměnou mu mohlo být brzké vyrovnání. V 51. minutě prodloužil míč na pravé straně Djika na Pavelku, ten si balón navedl až do malého vápna, kde čekal na nabíhající spoluhráče, aby posléze vybídl ke skórování Jarolíma, který však trestuhodně minul hostující branku. Liberečtí tlačili soupeře i nadále, a nakonec se přeci jen dočkali kýženého vyrovnávacího gólu. V 68. minutě se po Jarolímově centru prosadil na zadní tyči hlavičkující Rajnoch, který svým pokusem přehodil gólmana - 1:1. V 75. minutě mohlo být ještě veseleji. Odražený míč našel ve vápně neobsazeného Budnika, který technickou střelou těsně minul levou tyč. Nemuseli jsme však zoufat. O sedm minut později totiž srazil Kuncl ve vápně unikajícího Jarolíma a pro hosty přišel dvojitý trest, kdy byl faulující hráč vyloučen a nařízenou penaltu pak s přehledem proměnil sám faulovaný Jarolím - 2:1. V závěru jsme oslabeného soupeře chtěli dorazit další brankou, ale Budnik s Coufalem štěstí v koncovce postrádali. Slovan i tak ale dokázal výborným výkonem ve druhé půli otočit vývoj utkání a pod novým realizačním týmem poprvé zvítězit. Díky těmto třem bodům jsme pak jako třetí tým v historii Gambrinus ligy překonali hranici tisíce bodů získaných v samostatné první české lize.