FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slavia 0:0
22.04.2018

Slovan ve vyhroceném duelu se Slavií nakonec remizoval 0:0

Šimon Knopp
Liberec - Ve 25. kole HET ligy jsme byli svědkem zajímavého utkání. Liberec se po výhrách soupeřů propadl v tabulce až na 6. místo, tudíž na druhou Slavii před zápasem ztrácel 7 bodů. Bylo zřejmé, že Liberečtí měli v tomto zápase velkou motivaci, a to hned z několika důvodů. Svěřenci trenéra Holoubka se chtěli oklepat z posledních nepovedených zápasů, setkali se s bývalým vedením a navíc měli možnost Pražanům oplatit vyřazení z MOL Cupu. V zápasu plném emocí jsme viděli velké množství faulů i karet, ale gól nepadl, celky se tedy rozloučily nerozhodným výsledkem.
25.kolo, neděle 22.4.2018, 18:00, U Nisy
0:0
(0:0)
SK Slavia PrahaSK Slavia Praha
FC Slovan Liberec:

Hladký - Coufal (C), Karafiát, Mikula, Kerbr - Wiesner, Folprecht, Breite (84. Kačaraba), Potočný (75. Pilař) - Ševčík (59. Da Silva) - Pulkrab

Náhradníci: Nguyen, Kačaraba, Bosančić, Pilař, Havelka, Oscar, Da Silva

SK Slavia Praha:

Kolář - Bořil, Jugas, Ngadeu (73. Kúdela), Flo - Souček (C) - Stoch, Hromada (82. Škoda), Hušbauer (50. Danny), Sýkora - Tecl

Náhradníci: Kovář, Necid, Škoda, Kúdela, Zmrhal, Danny, Sobol

Branky:

Žluté karty: 26. Coufal, 39. Folprecht, 56. Kerbr, 69. Hladký - 27. Tecl, 34. Ngadeu, 41. Sýkora, 63. Danny, 74. Hromada, 86. Kúdela, 88. Souček, 90. Bořil

Červené karty: 78. Pulkrab

Rozhodčí: Příhoda - Blažej, Horák
Diváci: 9290

Zápas odstartoval ve vysokém tempu, hráči obou týmů rychle presovali a soupeři nedali ani chvíli na rozehrávku. První roh si připsal Slovan, míč mimo vápno odhlavičkoval Ngadeu. Velkou šanci spálil v 5. minutě domácí Liberec, po centru Potočného sklepnul míč ve vápně Pulkrab, z druhé vlny střílel z voleje Breite, ovšem branku přestřelil. V 10. minutě rychlým centrem vyslal Kolář do útoku Tecla, skvěle zakročil Mikula a odvrátil nebezpečný protiútok na roh. Po centru Sýkory hlavičkoval Souček, ale jeho pokus doprostřed brány kryl Hladký.

Utkání se postupem času začalo přiostřovat. Slovan hrozil zejména z rychlých brejků, které Slavii dělaly problémy. Jeden z nich jsme viděli v 16. minutě, Pulkrab si skvěle ťuknul s Wiesnerem a dostal se do slibné příležitosti, když už si chystal míč ke střele, tak ho na poslední zblokoval jeden z bránících hráčů. Posléze měli domácí sérii rohových kopů, avšak ani jeden se jim nepodařilo využít. Ve 30. minutě Pražané kopali svůj třetí roh, tentokrát Stochův centr skvěle lapil do rukou Hladký. O 3 minuty později střílel ve vápně Sýkora, přízemní střelu zamířil mimo tyče.

Třicátápátá minuta přinesla zajímavou situaci pro Liberec v podobě standardní situace kousek od pokutového území, střílel Potočný, jeho pokus byl velmi nepřesný. Na druhé straně se probojoval k zajímavé střele Hušbauer, naštěstí trefil pouze tyč liberecké svatyně. První poločas nám přinesl hodně svižný fotbal, plný faulů a nevyužitých příležitostí. Oba týmy šly tedy do kabin za nerozhodného stavu.

Druhý poločas začal o něco poklidněji než ten první, Slavia držela míč více na kopačkách a kontrolovala hru. Velkou šanci měli hosté v 51. minutě, Flo běžel sám na Hladkého, ten mu zmenšil střelecký úhel. Proto se slávistický obránce rozhodl přihrávat pod sebe, ovšem Tecl míč ve skluzu nezasáhl. Po rohu v 58. minutě se už sešívaní radovali z gólu, ale ten jim z důvodu ofsajdu nebyl uznán.

Slovan ve druhém poločas častěji vyčkával a čekal na svoje příležitosti z rychlých protiútoků. Pěknou šanci si po sklepnutí Da Silvy vytvořil Potočný, navedl si míč a vyslal jedovatou střelu, míč prosvištěl těsně mimo branku Koláře. Hra byla nadále velmi ostrá, Pulkrab v 78. minutě šel tvrdě do souboje s Jugasem, rozhodčí neváhal a vytáhl druhou žlutou kartu, zápas tedy pro libereckého snajpra skončil a Liberec dohrával v deseti.

V 81. minutě byl v akci videorozhodčí, Tecl utíkal sám na Hladkého, skvěle ho zastavil Mikula, slavistický útočník upadl, ovšem podle všeho Tecl celému pádu přihrál, hra tedy pokračovala dál. Pražané postupně stále více útočili, po závaru ve vápně střílel Souček, našel pouze připraveného Hladkého. Na druhé straně se do balónu z úctyhodné vzdálenosti opřel Pilař, jeho pumelice prosvištěla mimo branku hostí.

V nastaveném čase se ještě k jedné střele dostal Danny, tu ale skvěle zblokoval Kačaraba. To je vše, co nám nabídl tento duel. Viděli jsme mnoho žlutých karet, dokonce jednu červenou. Ani jeden z týmů nedokázal proměnit své šance, a tak celé utkání skončilo remízou 0:0.

David Holoubek (trenér FC Slovan Liberec):

"Zklamání to určitě není, před zápasem bych bod bral. Dohrávali jsme v deseti, Slavia měla velkou šanci s tyčkou, pak se zkoumal na videu gól. I když do zápasu jdete s cílem vyhrát, remízu bereme. Umíme hrát ještě líp, ale když hrajeme líp, ztrácí se nám z toho agresivita a větší nasazení. Teď jsme se snažili hrát hodně agresivně, což bylo vidět. Bylo spoustu žlutých karet, hodně soubojů. Matěj Pulkrab oslabil tým. Je to chyba. Viděl jsem, že karty chodí jedna za druhou, takže dalo se to očekávat. U Pulkyho jsem to ale nečekal, myslel jsem, že si to ohlídá. Hrát proti Slavii v deseti je komplikované, je to špičkový tým. Ubralo nám to sílu směrem nahoru, ale měli jsme tam zase náznaky protiútoků. Kdybychom je vyřešili líp, mohli jsme Slavii potrestat. Jsem rád, že jsme to odehráli s nulou. Co ten bod řeší, si řekneme až po konci sezony."

Jindřich Trpišovský (trenér FK Slavia Praha):

"První poločas byli domácí všude o krok dříve, měli lepší pohyb. Dobře do zápasu vstoupili. Měli jednu šanci, kdy přestřelili v dobré pozici. Prvních 30 minut nás Liberec do ničeho nepustil. Ke konci poločasu jsme se ale zlepšili a měli jsme asi největší šanci v zápase, kdy jsme trefili tyčku. Každému patřil poločas, my jsme byli v druhém jednoznačně lepší. Ale nikdo nedokázal vstřelit gól. Jednou nám nebyl gól uznaný, podruhé jsme mohli jít sami na bránu, ale video tu situaci nepotvrdilo. V přesilovce jsme nedali dobrý centr do vápna. Pro nás takový smolný zápas, protože jsme trefili tyčku, přišli jsme o dva zraněné hráče a několik vykartovaných. Oba týmy jsou asi z výsledku zklamané, pro oba je to komplikace v cílech, které mají. Pro nás je to mínus dva body. Hraje se ještě o 15 bodů, to je možnost získat hodně jak směrem nahoru v tabulce, tak směrem dolů. Stát se toho může hodně. Musíme se současně dívat nahoru i dolů. Byli jsem tu jako trenéři dva a půl roku, měli jsme tu 110 zápasů. Poprvé jdete na jinou střídačku, takže pocity zvláštní. Pro mě to bylo hodně složité a jsem rád, že to mám za sebou."