FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Olomouc - FCSL 1:2
10.02.2018

Slovan vyhrál generálku v Olomouci (+sestřih a ohlasy)

Poslední přípravný duel před startem jarní části HET ligy Slovan odehrál na Andrově stadionu v Olomouci proti místní Sigmě, na níž už v letošní ligové sezóně nanarazíme. Do Liberce si náš tým odvezl vítězství 2:1, přičemž dvě ze tří branek byly vlastní.
Generálka, sobota 10.2.2018, 14:00, Andrův stadion
SK Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc
1:2
SK Sigma Olomouc: Buchta – Sladký (64. Surzyn), Radaković, Jemelka (64. Polom), Vepřek – Zahradníček (64. Manzia), Houska, Kalvach (75. Sláma), Plšek (46. Yunis), Falta (46. Hála) – Řezníček (46. Texl)
FC Slovan Liberec: Hladký - Coufal (C) (63. Knejzlík), Kačaraba (77. Köstl), Karafiát (63. Vuklišević), Kerbr (63. Bosančić) - Bartl (46. Mikula), Breite (74. Havelka), Folprecht (74. Pulkrab), Hybš (77. Wiesner) - Oscar (63. Da Silva), Potočný (63. Voltr)

Branky: 49. Kerbr (vlastní) - 37. Oscar, 66. Surzyn (vlastní)

Rozhodčí: Dubravský – Dresler, Pochylý.

První čtvrthodina byla spíše opatrná, do pouhých náznaků šancí se hned v 2. minutě dostal jen Oscar po vystihnutí rozehrávky domácího týmu a o minutu později olomoucký Zahradníček, jehož střela z rohu pokutového území šla vedle. Domácí gólman se pak protáhl v 9. min. po Folprechtově rohu, který směrem na branku patičkou nasměroval Karafiát.

Stoprocentní příležitost k úvodní brance měl až v 21. min. Hybš, který šel sám na brankáře po minele stoperů Sigmy. Místo střely se však ještě snažil přihrát Potočnému a domácí na poslední chvíli stihli míč odkopnout a předchozí chybu napravit. Hladký se mohl trochu zahřát až po půlhodině hry při Řezníčkově ráně zpoza vápna, kterou s přehledem kryl. O dvě minuty později to zase z podobné vzdálenosti zkoušel Folprecht, jeho střela ale šla doprostřed branky.

Na první branku si tak pár stovek diváků na Andrově stadionu muselo počkat až do 37. min. Byla to parádní trefa, k nelibosti domácích do jejich sítě. Po jedné z mnoha ztrát Sigmy ve středu pole se k centru z pravé strany dostal Breite a Oscar levačkou z voleje nedal Buchtovi šanci. Ve zbytku prvního poločasu už k žádnému ohrožení ani jedné z branek nedošlo a do kabin tak naši hráči odcházeli se zaslouženým jednobrankovým náskokem, protože byli lepším týmem.

Vyrovnání Sigmě doslova daroval Kerbr, který v 49. min. chtěl sklepnout míč pro Hladkého, ale udělal to tak nešťastně, že balon zapadl těsně za tyčku a skončil v naší síti. Vyrovnávací branka vlila Olomouckým krev do žil a v následujících minutách dostali naše mužstvo pod tlak a vytvářeli si i další šance. Jenže v 66. minutě se domácí rozhodli nám náskok vrátit a po Kerbrově vzoru si Surzyn vstřelil vlastní branku. Hra se pak vinou mnoha střídání rozkouskovala. V našem týmu postupně vystřídalo všech deset hráčů z pole, přičež do hry zasáhl i Wesley Da Silva dosud působící na hostování ve Varnsdorfu. Za zmínku stojí už jen Bosančičův pokus z přímého kopu v 84. min., který však Buchta i přes teč ve zdi s přehledem kryl, a Pulkrabova šance v 90. min. Skóre duelu tak už zůstalo 1:2.

David Holoubek (FC Slovan Liberec): Generálku jsme výsledkově zvládli, což je vždy příjemné a povzbuzující do dalších tréninků. První poločas měl dobré parametry, ten druhý už byl ovlivněn spoustou střídání. Oscar dal krásný gól, dvě vlastní branky diváci jen tak nevidí, takže to pro ně taky muselo být zajímavé utkání. Teď už nás čeká zápas na Spartě, kde to bude hodně složité. Hráči hostující ze Sparty tam nebudou moct nastoupit, takže se nám výběr o dost zužuje. Rádi bychom přivedli ještě jednoho útočníka, ale uvidíme, jak to dopadne.