FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Hradec Králové 2:1
25.04.2015

Slovaňačky otočily duel s Hradcem a ukořistily tři body

Kryštof Rossmann
Poslední dva domácí zápasy zbývají libereckým fotbalistkám odehrát v letošním ročníku. Sobotní dopoledne totiž přineslo výhru nad Hradcem Králové. Branky zaznamenala Jarchovská a Kutifelová.
nadst., sobota 25.4.2015
2:1
(1:1)
FC Hradec KrálovéFC Hradec Králové
FC Slovan Liberec: Pižlová - Jungová(80.Jedličková), Jeřábková, Juráková, Košková - Fritzová(66.Mukařovská), Matějková, Mikysková, Hančová(46. Kutifelová) - Brázdová, Jarchovská
Branky a nahrávky: 44. Jarchovská (pen), 68. Kutifelová - 26. Benešová

Naše hráčky vstupovaly do nadstavbové části s nejlepším postavením, skončily na páté příčce, která je zároveň první nepostupující pozicí do TOP4.

Hradecké fotbalistky naopak okupovaly poslední místo tabulky s pouhými pěti vybojovanými body, jasnějšího favorita tedy nemohlo být. Začátek utkání byl ale z pohledu Severočešek velmi nervózní, čehož Hradečanky využily a zásluhou Benešové ve 26. minutě. Ještě před koncem první půle se ale skóre měnilo znovu a tentokráte již na straně Liberečanek.

Andrea Jarchovská totiž s přehledem proměnila nařízený pokutový kop a vyrovnala na 1:1. Po následném tlaku, který domácí fotbalistky vyvinuly na začátku druhé půle, navíc brankářka Hradce inkasovala podruhé. Adéla Kutifelová se přesnou střelou nemýlila a otočila vývoj zápasu - 2:1.

Jelikož žádná odpověď z kopaček hradeckých fotbalistek nepřišla, mohou Slovaňačky oslavovat šesté vítězství v letošním ročníku, nadstavbová část pokračuje již příští týden, Liberečanky přivítají Viktorii Plzeň.