FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Pardubice - FCSL 3:3
29.05.2016

Slovaňačky v Pardubicích ztratily dvoubrankové vedení a se sezónou se rozloučily remízou

Kryštof Rossmann
Pardubice/Liberec - Slovaňačky ještě v 84. minutě vedly o dvě branky, závěr zápasu však nezvládly. Nejprve inkasovaly branku na 2:3 a těsně před závěrečným hvizdem i gól vyrovnávací. Se sezónou se tak naše mužstvo rozloučilo remízou.
N, neděle 29.5.2016, 16:00
FK Pardubice FK Pardubice
3:3
(1:3)
FK Pardubice: Havlíková (46. Soukupová) - Kubečková (7. Strachotová), Urbancová, Závišková, Kupková (K), Dobrevová, Čechová (63. Reinberková), Šmídová, Martínková, Glossová (46. Černá D.), Kunáková (75. Dostálová)
FC Slovan Liberec: Salacká - Juráková, Pižlová (K), Jeřábková, Košková (70. Mikysková) - Banyiová (56. Černá V.), Fritzová, Kutifelová, Jungová - Jarchovská, Brázdová
Branky: 85., 90. Závišková, 18. Šmídová - 19., 40. Fritzová, 14. Jarchovská. Rozhodčí: Váňová - Hasíková, Chlastáková. ŽK: 64. Martínková, 70. Černá D. (obě PAR). Diváci: 40.

Přitom do utkání nevstoupily Liberečanky vůbec špatně, ba naopak. Již po čtrnácti minutách se poprvé měnilo skóre. Prosadila se rychlonohá útočnice Andrea Jarchovská, která potvrdila svůj výborný výkon z posledního domácího střetnutí s Duklou.

Jenže záhy bylo vyrovnáno. Na Salackou dokázala vyzrát Lenka Šmídová. Nicméně téměř ihned po výkopu ze středového kruhu se znovu mohli radovat fanoušci Slovanu. Vedení vrátila zpět na stranu svěřenkyň trenéra Jiřího Dvořáka Julie Fritzová, jak se později ukázalo, ta navíc neřekla v duelu poslední slovo.

Udeřit se jí totiž povedlo ještě těsně před přestávkou. Julie Fritzová zvyšovala již na 3:1 z pohledu modro-bílých a nic nenasvědčovalo tomu, že by tentokrát naše mužstvo neukořistilo tři body.

Jenže opak byl pravdou. Černou pětiminutovku v samotném závěru duelu rozpoutala branka Žanety Záviškové. Ta pět minut před koncem snížila na rozdíl jednoho gólu. V samotném závěru, pouze několik chvil před závěrečným hvizdem, navíc Žaneta Závišková přesně zamířila podruhé a bylo vyrovnáno!

Naše mužstvo se tak rozloučilo se sezónou 2015/2016 remízou, v celkovém součtu 12 bodů znamená předposlední příčku.