FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Jablonec - FCSL 0:2

FK Jablonec: Klement - Tichý /51. Landfeld/, Bělina, Petržilka, Kozák /81. Hitka/ – Tešlár /76. Knitl/ - Haitl, Jelínek, Zezulka - Kováčik /86. Kratochvíla/, Smíšek /39. Hlůže/
FC Slovan Liberec: Franc-Mizera,Lehoczki,Hanuš,Khun-Baláž,Resl,Prokš,Kazda/76.Petr/-Gembický,Vébr/70.Prokopec/
Branky:34.Prokš,72.Gembický
Diváci: 80

K důležitému utkání jsme nemuseli cestovat daleko,čekal nás velmi silný celek sousedního FK Jablonec.

Zápas byl podle očekávání od začátku bojovný a oba týmy si nedarovali ani centimetr hřiště zadarmo.Šance se rodily jen z těžka a za zmínku stojí trestný kop Khuna,který domácí gólman jen s námahou vytáhnul na rohový kop.První branku vstřelil po krásné přihrávce Gembického hlavou Jan Prokš 0:1.Jablonečtí se snažili hned vyrovnat,ale hrozili pouze ze standartních situací.Liberecká obrana si se vším poradila.

Druhý poločas byl opět k vidění dynamický fotbal a domácí hodně přitvrdili hru.Po jednom z faulů kopal opět Khun trestný kop,který jen těsně minul domácí branku.Jablonečtí se po chybě obrany dostali do samostatného úniku a velkou pochvalu zaslouží brankář Franc a Mizera,kteří tuto velkou možnost soupeři zmařili.Velká chvíle dobře hrajícího Gembického přišla v 72.minutě,kdy po přihrávce Baláže správně vyřešil brankovou situaci 0:2.Snahu Jablonce o korekci jsme dobrou obranou a efektivní kombinací úplně otupili.A zaslouženě si odvážíme tři body.

video

Mgr.Tomáš Nosek-trenér U19:,,Velmi těžký zápas,který jsme zvládli po všech stránkách.Utkání mělo parametry dobré dorostenecké kopané.Myslím si,že jsme byli lepší v kombinaci a řešili jsme brankové situace lépe než jablonečtí. Opět jsme se nevyvarovali chyb v obraně,ale dokázali jsme je se štěstím vyřešit.Pochvalu zaslouží celý tým.