FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Bohemians 1905 5:2

Bohemians Praha 1905Bohemians Praha 1905
FC Slovan Liberec: Franc-Mizera,Lehoczki,Hanuš,Khun/45.Petr/-Baláž,Resl,Prokš,Kazda/72.Prokopec/-Vébr/83.Sysel/,Gembický/78.Vrabec/
Branky:40.Vébr,47.Petr,65.Kazda,66.Gembický,85.Vrabec-13.Vaníček,32.Vaníček
Diváci: 70

K veledůležitému utkání nastoupila naše U19 v sobotu na Městském stadionu proti mužstvu Bohemians Praha 1905.

Soupeř z Prahy začal sebevědomě a od začátku utkání potvrzoval oprávněnost svého umístění v popředí tabulky.Ve 13. minutě odcentroval hostující obránce do pokutového území a nikým obsazený hráč Vaníček pohodlně skóroval hlavou 0:1.Šanci na vyrovnání odmítnul Gembický,který z malého vápna netrefil odkrytou branku.Soupeř opět trestal ve 32. minutě náš nedůraz na polovině hřiště a brejkovou situaci opět zakončil velmi dobře hrající Vaníček 0:2.Mezi oběma brankami měl tým Bohemians ještě velmi dobré příležitosti k navýšení skóre,kdy dvakrát během minuty trefil břevno domácí branky.Slovan dostal do hry ve 40.minutě Vébr,který ve skluzu bombou pod horní tyč zužitkoval přihrávku Gembického.V poslední minutě pak opět hosté trefili tyč domácí svatyně.

Druhý poločas začal šokem pro hosty.Po rohu Vébra se trefil ve 47.minutě Petr2:2.Slovan převzal otěže zápasu do svých rukou a po osmnácti minutách se po závaru prosadil v 65.minutě Kazda 3:2.Sotva hlasatel oznámil střelce už se opět měnilo skóre,Gembický napřáhnul z 25 m a hostující bránkář mohl jen vyndat míč z branky 4:2.Slovan v těchto chvílích jednoznačně kraloval a soupeř nevěděl,kde mu hlava stojí.Poslední branku vsítil navrátilec do sestavy Milan Vrabec,kdy dorazil do branky vlastní střelu v 85.minutě 5:2.

Po závěrečném hvizdu neskrývali hráči velkou radost z dosaženého vítězství.

video z utkání

Mgr.Tomáš Nosek-trenér U19:,,Věděli jsme,že to nebude jednoduché utkání.Bohemka je silný soupeř a první poločas měl skončit čtyři nebo pět dva.Ale podařilo se nám poločase hráče vyburcovat,malinko jsme upravili posty hráčům.Což přineslo na střed hřiště větší kvalitu a na stranu rychlost.Hostující trenér si stěžoval po zápase na rozhodčí,ale můj názor je,že jsme druhý poločas zvládli lépe a přejeli jsme Bohemku ve všech řadách.Kluci zaslouží absolutorium,protože otočit zápas z 0:2,chce morál a charakter.