FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Jihlava 1:2

17.kolo, sobota 26.7.2014, 13:00, Městský stadion
(1:0)
FC Vysočina JihlavaFC Vysočina Jihlava
FC Slovan Liberec: Zachoval – Janků, Heppner, Dudek (56. Švejkovský), Knejzlík, Doležal (66. Liška), Barac, Pospíšil, Kukla (46. Jakimič), Otta, Šustr (90+2. Šimek).
FC Vysočina Jihlava: Pokorný – Kolčava (47. Novotný), Ločárek (74. Čermák), Štěpánek, Šimončić (36. Bajer), Sargsyan (60. Liška), Klíma, Fiala, Rychetník, Mazel (67. Šerý M.), Šerý D.
Branky: 28. Dudek – 83. a 89. Liška. ŽK: 2:0 (38. Janků, 83. Zachoval). Rozhodčí: Hanousek – Kovářová, Šťastný.
Diváci: 60

Úvod utkání byl hodně opatrný a bez větších šancí na skórování. Až v sedmnácté minutě probudil nudící se diváky jihlavský Klíma, který ale z bezprostřední blízkosti Zachovala překonat nedokázal.

Liberečtí fanoušci si museli počkat až do osmadvacáté minuty, kdy se jim ale čekání vyplatilo. Po rychlé kombinační akci balon doputoval na kopačku Josefa Dudka, který s přehledem svůj pokus proměnil a poslal náš tým do vedení - 1:0

Vysočina odpověděla o pět minut později a mohla dokonce srovnat. Jenže Kolčava nabídnutou příležitostí pohrdl a tak spokojenější odcházeli po pětačtyřiceti minutách do šaten liberečtí mladíci.

Lepší vstup do druhého dějství měli hosté, kteří začali hodně zostra. Deset minut po změně stran mohl se skóre pohnout Sargsyan, jenže ani je mu nebylo přáno. V šedesáté čtvrté minutě zase Mazel volil místo střeli přihrávku, což nebylo ideální řešení.

Jihlava s přibývajícím časem čím dál víc atakovala branku Slovanu. Když už to ale vypadalo, že Liberečtí dotáhnout utkání dokonce, přišla závěrečná desetiminutovka. Sedm minut před koncem využil přesné přihrávky Radim Liška a přesnou ranou vyrovnal - 1:1. Tentýž hráč využil minutu před koncem zaváhání domácí obrany, která si počínala nedůrazně. Radim Liška vyšťoural míč ze skrumáže a poslal jej za bezmocného Zachovala - 1:2.

Trenér Holeňák: "V utkání jsme měli velké štěstí, že jsme neprohráli větším rozdílem. Krok se soupeřem jsme drželi jen v 1.poločase, ve kterém jsme vytěžili z minima maximum, když jsme vstřelili gól z naší jediné střely za poločas. Ve 2.poločase už hrál jen soupeř, my jsme byli absolutně neškodní, prohrávali jsme osobní souboje jak na vlastní, tak i na soupeřově půli. Podali jsme zbabělý výkon, navíc nás přehráli jak fotbalově, tak i silově o rok mladší kluci z Jihlavy - bohužel pro nás nutno říct, že zaslouženě."