FC Slovan Liberec | Andrea Jarchovská o posledním utkání sezóny: Musíme to Pardubicím vrátit!
Menu Další Zavřít Zavřít
26.05.2016

Andrea Jarchovská o posledním utkání sezóny: Musíme to Pardubicím vrátit!

Kryštof Rossmann
Liberec - Slovaňačky poslední tři duely nadstavbové části nezvládly a v neděli se tak budou pokoušet složit reparát. Důležitou roli by opět měla sehrát útočnice Andrea Jarchovská, která v posledním kole vstřelila dvě branky a vybojovala penaltu.

V posledních duelech se vám nepodařilo navázat na dobrý vstup do nadstavbové části, čím to?
V posledních zápasech se nám nedařilo, navíc jsme inkasovali poměrně velké množství branek po chybách v obraně. Možné trochu trpíme i tím, že se snažíme každého soupeře kromě Sparty, Slavie a Slovácka fotbalově přehrávat. Mužstva, s nimiž se přetahujeme o páté místo v tabulce, nás za to dokáží potrestat. Určitě je zde prostor pro zlepšení, musíme být více kompaktnější.

Z osobního pohledu ale rozhodně nemůžete říct, že by se vám nedařilo. V utkání s Duklou jste dvě branky sama vstřelila a vybojovala i pokutový kop...
Vstupuji do každého zápasu s tím, že budu hrát naplno a vydám ze sebe maximum. Někdy se mi to vydaří lépe, někdy hůř...

Právě poslední vyvedené výkony Vám vysloužily pozvánku na kvalifikaci ženské reprezentace. Prozatím figurujete mezi náhradníky, ale šance k probojování se do týmu určitě je...
Bohužel to vidím tak, že šance bude pouze za předpokladu, že nebudou moci nastoupit dvě nebo tři ofenzivní hráčky, jež dostaly prostor v hlavní nominaci, což není pravděpodobné.

Jak bude těžké namotivovat se před posledním utkání sezóny?
Vždy je to těžké, když v posledním zápase "o nic nejde". Musíme se však vzchopit, už jen kvůli tomu, že jsme letos ztratily s Pardubicemi dost bodů a jednoznačně jim chceme tento počin oplatit.

S Pardubicemi máte letos zcela vyrovnanou bilanci. Východočešky vás ale jako jediný tým dokázaly obrat o body, čím si to vysvětlujete?
Pardubice hrají převážně ze zabezpečené obrany a defenzivu příliš neotvírají, bohužel nemáme až takovou herní kvalitu, abychom je prostě vždy přehrály. Nicméně do zhuštěné obrany mají problém hrát téměř všechny týmy.

Co bude v duelu s Pardubicemi důležité?
Bezesporu to bude koncentrace. Musíme se plně soustředit na utkání a odehrát ho na sto procent. Dále proměňovat šance a nedostávat laciné branky, jako tomu bylo v předchozích vzájemných duelech.

Jaké budete mít plány po skončení sezóny?
Na konci sezóny budu hlavně odpočívat. Pojedu na dovolenou.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Recovera Fintex
Mediální partneři
Hitrádio Contact rtm plus