FC Slovan Liberec | Asi musím cítit atmosféru Evropské ligy, abych dal gól, směje se Vladimír Coufal
Menu Další Zavřít Zavřít
03.08.2016

Asi musím cítit atmosféru Evropské ligy, abych dal gól, směje se Vladimír Coufal

Dominik Jakubec
Liberec - Slovan vstoupil do odvetného utkání s Admirou velmi dobře a brzy se po brance Vladimíra Coufala dostal do vedení. Sváteční střelec tak svůj tým uklidnil. "Rychlé góly do poločasu je trošku zlomily," poznamenal pravý bek po utkání.

Jak bys utkání okomentoval?
Čekali jsme od nich přesně to, co hráli, předzápasová příprava nám hodně pomohla. Trenéři nám dali nějaké informace na tréninku a přesně se to vyplnilo. Naštěstí jsme dali dva rychlé góly do poločasu, trošku je to zlomilo. Ve druhé půli jsme se zbytečně zatáhli, místo abychom drželi balon, jim už o nic nešlo, a tak bez nervů kombinovali. My jsme se akorát posouvali a běhali jsme.

Postaral ses o první gól, mohl bys ho popsat?
Viděl jsem Nikolaje Komličenka, hledal jsem ho na své pravé straně. Ale on se tam nějak neobjevoval, tak jsem si řekl, že to zkusím prostřelit. (úsměv) Na rozcvičce mi to tam padalo, naštěstí to padlo i v zápase.

Vladimír Coufal

Porážka v Mladé Boleslavi na vás evidentně nebyla znát?
Myslím si, že můžeme být s naším výkonem spokojeni. Tedy až na ten druhý poločas, kdy jsme chtěli víc držet balon. Dá se říct, že jsme zkrátka zápas s Mladou Boleslaví obětovali postupu do čtvrtého předkola.

V pohárech se ti daří, po dnešnu v nich máš na kontě víc branek, než v lize. Čím to je?
Asi musím cítit tu atmosféru Evropské ligy, abych dal gól! (smích) V Marseille byl určitě cennější, jak finančně, tak prestiží. Ale jsem rád za každý gól, moc jich nedávám, takže i když se trefím třeba v přáteláku, je to pěkné. Natož v Evropské lize.

Tehdy jsi po něm hned skóroval i v lize...
Taky jsem si na to hned vzpomněl. Kdyby to tam spadlo i proti Jihlavě, bylo by to moc hezké. (úsměv)

Máš nějakého vytipovaného soupeře pro 4. předkolo?
Abych pravdu řekl, ani nevím, koho můžeme přesně chytit. Soustředíme se na postup do skupiny a tam máme jasné přání, Manchester United. Takový Hajduk Split bychom asi znovu nechtěli, přeci jen tam bylo hrozné vedro a fanoušci byli také nepříjemní. Hlavně mají velkou kvalitu a říká se, že dvakrát se nad stejným soupeřem nevyhrává.

V obou zápasech proti Admiře jste byli lepší, jak těžké bylo se s novými spoluhráči sehrát?
Myslím si, že jsme kádr vhodně doplnili. Trenéři si s tím dali práci a kluky, kteří odešli, nahradili stejně kvalitní nebo ještě lepší hráči. Teď si to postupně sedá, kluci si zvykají na náš systém hry.

Trenér poznamenal, že v tuto chvíli jsi po Milanu Barošovi možná nejzkušenějším hráčem. Je podle toho podobná i tvá role v kabině?
V kabině si nikdo na nic nehrajeme. Pár nás tu je sice dýl, ale že bychom nějak šéfovali kabině... Tam co řekne Poky nebo Bary, to platí. To jsou naši hlavní lídři a my ostatní jdeme za nimi, ale každý si k tomu může říct svoje. Jestli má někdo tři sta ligových startů nebo pět, to nehraje roli, všichni jsme si rovní.


Generální partner
Preciosa AAA Auto
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany Nike
Další partneři
Pneu Hnídek Partnersport
Mediální partneři
Hitrádio Contact rtm plus