FC Slovan Liberec | B-tým čeká souboj o čtvrté místo. V neděli hraje v Brozanech
Menu Další Zavřít Zavřít
09.05.2025

B-tým čeká souboj o čtvrté místo. V neděli hraje v Brozanech

Ondřej Marko
Liberec - Po středeční remíze v Ústí nad Labem vyráží B-tým opět ven - do Brozan, kde se v rámci 27. kola ČFL utká o důležité body. V zápase bude mít možnost vystřídat Brozany na čtvrté pozici. V posledním vzájemném duelu vyhrál B-tým 3:2, podaří se zopakovat tento výsledek? Utkání se hraje v neděli od 17:00 v Brozanech.

Ve vloženém středečním utkání zavítal rezervní tým na hřiště vedoucího celku soutěže z Ústí nad Labem. Slovan nastoupil s posilami z A-týmu a byl blízko plnému bodovému zisku – díky trefám Letenaye a Nyarka totiž dvakrát vedl. Avšak domácí pokaždé srovnali, a tak si mladíci alespoň odvezli bod za remízu 2:2.

A jak utkání hodnotil trenér Pavel Čapek? „V posílené sestavě jsme dnes odehráli velmi kvalitní zápas s lídrem soutěže a získali tak velmi cenný bod z horké půdy. Přestože jsme po většinu zápasu vedli, tak protihráči hrozili především z brejků. Soupeř svou klidnou kombinaci, míči za obranu a kvalitními centry neustále zaměstnával naši obranu. Měl mnoho zakončení a nebezpečných střel. Nakonec však srovnal v 80. minutě po standardní situaci hlavou z rohu. Byla to škoda, ale po drtivém tlaku zasloužené vyrovnání. Celkově si dnes cením slušné organizace ve středním bloku, rychlého přechodu nahoru a poctivého výkonu všech hráčů do defenzivy. Bylo to odpracované a týmové. Plusem jednoznačně byl vstup gólmana Zachariáše ve 26. minutě za zraněného Musila. Svůj těžký vstup zvládl a podržel celý tým.“

Béčko má po 27 odehraných kolech na kontě 12 výher, 4 remízy a 11 porážek, vše s celkovým skóre 44:45. Získaných 40 bodů jej řadí na páté místo tabulky, přičemž na čtvrté Brozany ztrácí dva body. Náš nedělní soupeř ovšem má odehráno o zápas méně. Třetí Zápy mají 49 bodů a rovněž zápas k dobru. Za námi se nachází Mladá Boleslav s 39 body a Hradec Králové s 38 body.

Střelci B-týmu v sezoně:

Hadaščok – 7
Kok - 5
Dulay, Papoušek, Nyarko, Letenay - 4
Yakubu, Strnad - 3
Penner – 2
Kuľha, Kočka, Icha, Kop, Bakeš, Makowski– 1

SK Sokol Brozany

V posledních pěti utkáních zaznamenaly Brozany jednu výhru (2:0 proti Kladnu), dvě remízy (0:0 s Baníkem Most-Souš i s Chlumcem nad Cidlinou) a dvě porážky (0:2 s Ústí nad Labem a 0:3 s Živanicemi).

Mužstvo z Ústeckého kraje z 26 odehraných zápasů jich vyhrálo 12, 6 remizovalo a 8 prohrálo. 42 získaných bodů a skóre 43:32 znamená průběžné čtvrté místo. Na Zápy ztrácí sedm bodů, na druhé Kladno 15 bodů.

Oba týmy se naposledy utkaly v říjnovém 10. kole. Brozany tehdy soutěž vedly, naši mladíci se však výzvy nezalekli. Do utkání vstoupili velmi dobře a právě oni otevřeli skóre. Oba týmy následně střídavě skórovaly. O vítězství 3:2 nakonec rozhodl střídající Yakubu, čímž Slovan ukončil tehdy trvající neporazitelnost Brozan. Zbylé dvě trefy obstaral Hadaščok.

Rezervní mužstvo čeká duel s Brozany již v neděli od 17:00.


Generální partner
Tipsport
Prémiový partner
Preciosa
Hlavní partneři
(mezera)T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Louda auto Canis
Další partneři
LENIA Centrum Babylon
Mediální partneři
Český rozhlas Liberec rtm plus