FC Slovan Liberec | Bez té penalty bychom bod nejspíš udrželi, smutní mladík Lukáš Pokorný
Menu Další Zavřít Zavřít
06.10.2014

Bez té penalty bychom bod nejspíš udrželi, smutní mladík Lukáš Pokorný

Dominik Jakubec
Praha/Liberec - Mladý stoper Lukáš Pokorný postupně sbírá starty v nejvyšší české soutěži a možnost nastoupit v průběhu utkání na půdě Sparty pro něj mohla být velkou zkušeností. Nakonec na ni ale nebude vzpomínat v dobrém, neboť ve vápně nešťastně zahrál rukou a sudí Příhoda neváhal ukázat na značku pokutového kopu.

Výsledek utkání proti Spartě poznamenala sporně nařízená penalta, ke které se přimotal právě nadějný stoper. Jak on celou situaci viděl? "Míč mě trefil do ruky, odrazil se od země rovnou ke mně a rozhodčí to posoudil jako penaltu. Neznám úplně přesný výklad pravidel v těchto případech, on každopádně rozhodl takto a mně nepřísluší to komentovat," říká.

Lukáš Pokorný

Nyní je už samozřejmě pozdě spekulovat, jak by utkání dopadlo, pokud by se penalta nekopala. Slovan poctivě bránil, a když už pustil soupeře do zakončení, poradil si s ním gólman Kolář. "Já bych řekl, že bychom bez penalty už ten bod nějak urvali. Do konce už moc času nezbývalo a my jsme Spartu do nějakých velkých šancí prakticky nepouštěli. Penalta byla určitě rozhodujícím faktorem," myslí si Lukáš Pokorný.

Ten sice v základní jedenáctce nefiguroval, do hry se ale nakonec po necelých sedmdesáti minutách přeci jen podíval. A o nějakých pět minut později přišel osudný moment. "Jednoznačně je to pro mě velkým zklamáním. Nastoupím do hry v 70. minutě a hned pět minut poté přijde penalta, ještě ke všemu taková. Zklamaný jsem jak já osobně, tak celý tým," smutní náš odchovanec.

Na hřišti nahradil zkušeného Miloše Karišika, který byl nucen odstoupit, střídání na pozici stopera totiž jinak nebývá příliš často k vidění. "Kari měl už o přestávce nějaké problémy se žaludkem, ale řekl si, že to ještě zkusí. Na hřišti pak vydržel ještě nějakých 25 minut, ale pak už to dál nešlo a musel jsem tam jít já," vysvětluje Pokorný celou situaci.

Spolu s celým týmem tak musí nadále skousávat umístění až ve spodních patrech tabulky, na což do této sezony nebyl příliš zvyklý. V čem vidí hlavní důvody? "To je jednoduché, máme zatím jenom jednu výhru, což je hrozně málo. Vždy jako by nám chyběl malý krůček k tomu, abychom to konečně zlomili. Doufám, že se to už brzy změní, protože pohled na tabulku je teď hrozný," uzavírá. Snad se tým během reprezentační přestávky připraví na další utkání se Slováckem a 18. října ukáže svou sílu.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Avej Vending Aura Medical
Mediální partneři
Náš region eFotbal