FC Slovan Liberec | Bohemians - tým, který není na odpis
Menu Další Zavřít Zavřít
19.03.2009

Bohemians - tým, který není na odpis

Lukáš Váňa
Jasný "favorit" sestupu se vzepřel předpovědím "odborníků". Tým trenéra Luboše Urbana má v současné chvíli blíž k polovině tabulky než k sestupovým příčkám. Vypadá to, že udržení ligové příslušnosti není a nebude hlavním tématem v kabině našeho sobotního soupeře.
Ligová bilance s naším nejbližším soupeřem je velmi strohá. FK Bohemians Praha (tedy někdejší Střížkov) je ligovým nováčkem. Naše jediné vzájemné utkání se odehrálo na podzim na Žižkově, kde má Bohemka svůj ligový exil. Domácí byli v zápase efektivnějším týmem a po zásluze vyhráli 2:0. Dá se tedy říct, že vzájemná bilance dělá z hostí 100% favorita. Navíc to vypadá, že klokan našemu týmu v posledních letech příliš "nevoní".

Dokud existovala jedna Bohemka tak bylo vše v pořádku a klokan nám někdy více, někdy méně "voněl". Dokonce se dá říct, že na stadionu U Nisy jsme klokany viděli rádi. Původní klub Bohemians Praha poslal své hráče na stadion U Nisy v sedmi utkáních. Všech sedm zápasů znalo jen jednoho vítěze - Slovan! Jenže ...

Bohemka měla ekonomické problémy, rozpadla se a v podstatě zanikla. Pak ale svět viděl zázrak zmrtvých vstání, a to hned ve dvou verzích. Ta jedna verze (říká si pravá Bohemka) nese název Bohemians 1905. Ta hrála ligu v minulé sezóně. Jenže získala pouhých 26 bodů a sestoupila. Chtělo by se říct chvála Bohu. Z těch 26 bodů totiž 4 body získala se Slovanem. Utkání v Liberci skončilo bez branek, ve Vršovicích jsme prohráli 1:0. A aby toho nebylo málo, tak jsme proti klokanům sehráli i generálku před jarním startem. Tehdy nás na našem hřišti klokani vypráskali 3:0. Proto jsme celkem uvítali, když klokan odskákal do 2. ligy.

Jenže opačným směrem si to namířila druhá Bohemka. Ta se kterou měla častou zkušenost naše rezerva hrající ČFL. Bohemka, kterou většina fanoušků stále upřesňuje přívlastkem střížkovská. A aby i Střížkov dokázal, že klokana má ve znaku zcela oprávněně porazil nás v podzimním zápase už zmiňovaných 2:0. To se stalo přesně půl roku před naším sobotním odvetným zápasem. Je tedy na čase vrátit klokanům všechna předešlá příkoří. Zajistit, aby nám alespoň na stadionu U Nisy klokan zase "voněl". Protože pokud se nám toto nepodaří, pak děj se vůle boží ... V příští sezóně totiž nejspíš budeme ze třiceti zápasů hrát proti klokanům hned čtyřikrát ...

Našemu soupeři se do sestavy vrací útočník Marek Kincl.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany Nike
Další partneři
Vogel SMC
Mediální partneři
Český rozhlas Liberec Hitrádio Contact